چهار تبعه کشور رومانی به جرم نفوذ به سیستم های (POS (Point-Of-Sales یا همان دستگاه های کارت خوان و سرقت مشخصات کارت های اعتباری و بانکی استفاده کنندگان از این دستگاه ها، توسط مقامات آمریکایی تحت تعقیب قرار گرفتند.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  این چهار نفر طی سه سال توانسته اند به سیستم های POS بیش از ۱۵۰ رستوران زنجیره ای Subway نفوذ کرده، مشخصات ۸۰ هزار کارت اعتباری و بانکی را سرقت کنند و با استفاده از این مشخصات چندین میلیون دلار خرید غیرمجاز انجام دهند.

این چهار جوان رومانیایی با جستجو و کنترل سیستم های POS قابل دسترسی و شناسایی نقاط ضعف بر روی آنها، سعی در نفوذ به این سیستم ها می کردند. همچنین با سعی و خطا، به سیستم هایی که دارای رمز عبور ضعیف و ساده بودند، نفوذ می کردند. پس از دسترسی غیرمجاز به این سیستم ها، یک برنامه جاسوسی برای ثبت کلیدهای زده شده، بر روی سیستم های POS نصب می نمودند. بدین ترتیب به راحتی مشخصات کارت های اعتباری و رمزهای این کارت ها را به دست می آوردند و می توانستند از آنها برای خریدهای خود سوءاستفاده کنند.

یک نفر از این چهار متهم، قبلا دستگیر شده بود و دو نفر نیز در روزهای گذشته، هنگام ورود به آمریکا در فرودگاه دستگیر شدند. نفر چهارم هنوز فراری و تحت تعقیب است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *