مجری همایش و نمایشگاه تخصصی امنیت در بانکداری الکترونیکی گفت: این همایش نخستین بار هم‌زمان با نمایشگاه بین‌المللی IPAS2013 در مصلای تهران روزهای شش تا ۱۰ مهر ماه ۹۲ به مدت چهار روز برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, فرزاد یزدی افزود: این نمایشگاه و همایش را گام بزرگی در راستای تامین امنیت در حوزه بانکی است.
وی گفت: این همایش و نمایشگاه به بنای دانش در این زمینه اضافه کرده و امنیت مالی را که یکی از ارکان مهم اقتصاد در هر کشوری است، بالاتر می‌برد.
یزدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وضعیت امنیت بانکداری در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر چگونه است، گفت: در حال حاضر به مقوله امنیت داده‌ها و ارتباطات در حوزه بانکی به صورت جدی توجه نمی‌شود.
مدیر سامانه‌های یکپارچه امن بانکی، گفت: با توجه به رشد وسیع و سریع تکنولوژی نوین بانکی و سرعت استفاده آن توسط بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، فرصت به‌کارگیری فناوری نوین امنیت در این فناوری‌ها پیدا نمی‌شود.
یزدی با بیان اینکه در گذشته ابزارهای به کارگیری و ذخیره‌سازی و انتقال داده به شکل امروزی نبوده است، گفت: نقش تحول آفرین تکنولوژِی پولی و بانکی موجب شد بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری خدمات بانکداری را از طریق درگاه تبادل اطلاعات در فضای وب انجام دهند.
وی گفت: ابزارها و دانش کافی در کشور وجود دارد، اما لازم است، یک سری اقدامات برای به کارگیری این ابزارها و دانش‌ها انجام شود.خدامراد اسفندیاری‌فرد مدیر نمایشگاه ایپاس نیز در این کنفرانس، گفت: مسایل امنیتی یکی از مهم‌ترین موضوعات روز دنیاست و امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه بتوانیم گامی‌ در مقوله امینت بانکی برداریم.اسفندیاری‌فرد افزود: پلیس فتا، پژوهشکده پولی و بانکی و بسیاری از ارگان‌های مرتبط همکاری‌های بسیار خوبی در این زمینه با ما داشته‌اند که امیدواریم این همایش و نمایشگاه یکپارچگی بین متولیان امر امنیت در کشور را در حوزه بانکداری ایجاد کند.

رونمایی از فناوری‌های نوین بومی‌
همچنین در ادامه این کنفرانس خبری، عباس جم، مجری این همایش و نمایشگاه تخصصی گفت: مقوله امنیت در بانکداری الکترونیکی موضوع بسیار حساسی است که تاکنون هیچ سازمانی در کشور جسارت برگزاری همایش اختصاصی در این زمینه را نداشته است.
وی افزود: نمایشگاه و همایش بین‌المللی امنیت بانکداری الکترونیکی به عنوان نخستین و مهم‌تربن رویداد در حوزه بانکداری کشور هم‌زمان با نمایشگاه بین‌المللی IPAS2013 در مصلی تهران روزهای شش تا 10 مهر ماه 1392 به مدت چهار روز برگزار می‌شود.
وی با اشاره به رونمایی از فناوری‌های نوین بومی‌ در طول نمایشگاه گفت: در حاشیه برنامه‌های امنیت بانکی این نمایشگاه، مجموعه‌ای از فناوری‌های نوین بومی ‌در حوزه امینت بانکداری ارایه می‌شود.
جم گفت: معیارهای انتخاب، فناوری‌هایی بودند که در حوزه امنیت بانکداری بوده و همچنین علاوه بر بومی‌ بودن، تجاری‌سازی نیز شده باشند.
وی با اشاره به جشنواره برگزیدگان امنیت در بانکداری الکترونیکی گفت: در این جشنواره که با همکاری و مشارکت دانشگاه‌های پیشرو در امنیت و کارشناسان خبره امنیت بانکداری توسط کمیته علمی ‌برگزار می‌شود، اقدامات و عملکردهایی که در راستای بهبود وضعیت امنیت بانکداری در بانک‌های خصوصی و دولتی کشور انجام شده است مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته و به افراد برگزیده تندیس‌های طلا، نقره و برنز اهدا خواهد شد.
مدیر گروه توسعه ارتباطات سامان همچنین گفت: از شرکت‌های برگزیده و فعال مرتبط در حوزه امنیت بانکداری و سامانه‌های یکپارچه امن بانکی و پرداخت الکترونیکی منتخب به صورت ویژه توسط مسوولان امنیتی و بانکی کشور تقدیر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *