سایت شرکت اپل پس از مدتی اختلال، هک شد. مسئولان این شرکت می‌گویند در روزهای گذشته یک هکر تلاش می‌کرد به اطلاعات شرکت از طریق سایت دسترسی پیدا کند.

وب سایت بزرگترین شرکت کامپیوتری دنیا هک شد

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, شرکت اَپل در پیامی به توسعه‌دهندگان ثبت شده این شرکت اعلام کرد: در خطر بودن ایمیل‌های حساس، نا‌م‌ها و آدرس‌های پستی باعث تعطیلی وبسایت شرکت در روزهای گذشته برای جلوگیری از خسارتهای بیشتر بوده است. 

این شرکت افزود: طی روزهای گذشته یک هکر تلاش کرد به اطلاعات شخصی توسعه دهندگان ثبت شده اپل از وب سایت دسترسی پیدا کند. اطلاعات شخصی حساس رمزگذاری شده هستند و قابل دسترسی نیستند اما ما نمی‌توانیم احتمال دسترسی به نام تعدادی از توسعه دهندگان، آدرس‌های پستی یا آدرس‌ ایمیل‌ها را رد کنیم. 

در این پیام آمده است: برای روشن شدن موضوع، ما می خواهیم این مساله را به اطلاع شما برسانیم. ما روز پنجشنبه سریعا وبسایت را تعطیل کردیم و از آن زمان ۲۴ ساعته در حال کار روی این موضوع هستیم. 

شرکت اپل افزود: برای جلوگیری از تکرار یک تهدید امنیتی نظیر این مورد، ما به طور کامل در حال مرمت کامل سیستم‌های توسعه‌ دهندگان خود، به روزرسانی نرم افزار سرور و بازسازی پایگاه داده خود هستیم. 

Aرکت اپل در ادامه به دلیل اختلالات ایجاد شده عذر خواهی و ابراز امیدواری کرد که وبسایت این شرکت به زودی فعال شود.

آخرین باری که وب سایت اپل تعطیل شد به دلیل هجوم کاربران در زمان انتشار نسخه بتا نرم‌افزار آی.اُ.اس ۷ در اوایل ماه ژوئن بود.
اما تعطیلی روزهای اخیر طولانی‌تر و برای مدت یک روز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *