دکتر “جان ترویر”( John Troyer) مدیر تنها مرکز بریتانیا در حوزه اثرات اجتماعی مرگ و سوگواری‌های ناشی از آن محسوب می‌شود و به دنبال مطالعاتی که در این زمینه داشته است، هیچ نگرانی در مورد مرگ ندارد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,او معمولا از دانشجویان خود در دانشگاه Bath می‌خواهد دنیایی را تصور کنند که پشت‌سر گذاشته‌اند و والدین و اطرافیان‌شان قابلیت دسترسی به زندگی آنلاین این افراد را دارند که این زندگی آنلاین می‌تواند فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، پست الکترونیکی و … را شامل شود.

 
او می‌گوید: «دانشجویانی که بین سنین 18 تا 23 سال هستند، از مواجه شدن با مرگ وحشت زیادی دارند. نکته قابل ملاحظه این است که هیچ کس به طور دقیق نمی‌داند با این مسئله چگونه برخورد کند، چگونه اطلاعات خود را ذخیره کند تا پس از مرگ ایمن بمانند و تا چه مدت پس از مرگ از این اطلاعات مراقبت شود».
 
او در ادامه توضیح داد: «در حال حاضر قوانینی با عنوان “استاندارد اطلاعات شخصی” و “حقوق مالکیت” وجود دارد که بر اساس آن می‌توان پس از مرگ اطلاعات را به یک فرد دیگر انتقال داد. اما ممکن است که فرد فوت شده تمایل نداشته باشد اطلاعاتش پس از مرگ در اختیار اطرافیان قرار گیرد».
 
دکتر ترویر در نمایشگاه FutureFest که چندی پیش در شهر لندن برگزار شد، به هزاران سوال مطرح شده در این زمینه پاسخ داد.
 
بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از اشخاصی که در این نمایشگاه حضور یافتند، 86 درصد اعلام کردند که قصد ندارند اطلاعاتشان پس از مرگ در اختیار شخص دیگری قرار گیرد. درصد قابل ملاحظه‌ای هم توضیح دادند که هنوز در این زمینه تصمیمی نگرفته‌اند و ترجیح می‌دهند این اطلاعات به صورت انحصاری در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *