جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

کاهش 18 درصدی عرضه رایانه‌های شخصی در خاورمیانه

محتوای جدول

عرضه رایانه‌های شخصی به منطقه خاورمیانه، آفریقا و ترکیه در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کاهش 18.3 درصدی داشته است و با این اتفاق در مجموع 4.4 میلیون دستگاه رایانه شخصی به دست ساکنان این مناطق رسیده است.

خبرگزاری فارس: کاهش 18 درصدی عرضه رایانه‌های شخصی در خاورمیانه

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, صادرات رایانه‌های شخصی به منطقه خاورمیانه و آفریقا(MEA) در فصل دوم سال 2013 میلادی هم سیر نزولی داشت و در مقابل عرضه فناوری‌های موبایلی در این منطقه بیشتر شد.

این طور که گزارش‌های اولیه منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC نشان می‌دهد، عرضه رایانه‌های شخصی به منطقه خاورمیانه، آفریقا و ترکیه در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کاهش 18.3 درصدی داشته است و با این اتفاق در مجموع 4.4 میلیون دستگاه رایانه شخصی به دست ساکنان این مناطق رسیده است.

رایانه‌های شخصی رومیزی در این بازار بدترین وضعیت را داشته‌اند و عرضه آن‌ها در دوره زمانی یاد شده کاهش سالانه 20.0 درصدی را پیش‌روی خود دیده است و در مجموع 1.8 میلیون دستگاه از این نوع رایانه‌ها در سه منطقه یاد شده عرضه شده است. همچنین گفته می‌شود که در این دوره زمانی عرضه نوت‌بوک‌ها هم با کاهش 17.1 درصدی به 2.6 میلیون دستگاه رسیده است.

“فواد رفیق چاراکلا”( Fouad Rafiq Charakla)  مدیر بخش تحقیقات سیستم‌های رایانه‌ای و راهکارهای زیرساخت‌ها در شعبه خاورمیانه IDC گفت: «بخش قابل ملاحظه‌ای از کاربران خانگی این روزها ترجیح می‌دهند به جای رایانه‌های شخصی یک رایانه لوحی یا گوشی هوشمند در اختیار بگیرند».

او در ادامه توضیح داد: «این فرآیند در بیشتر بخش‌های خاورمیانه و آفریقا دیده می‌شود و در نهایت باعث شده است تا میزان پرداخت پول در بخش رایانه‌های شخصی چه در بخش تجاری و چه در بخش کاربران شخصی به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد و این روند با سریع‌ترین حالت ممکن دنبال شود».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: