سال ۲۰۱۸ درآمدهای بازار خدمات موبایلی برای نخستین بار کاهش می‌یابد. کارشناسان گفته‌اند سال ۲۰۱۸ میلادی مجموع درآمدهای بازار موبایلی جهان نسبت به سال ۲۰۱۷ یک درصد معادل 7.8 میلیارد دلار کاهش می‌یابد.

خبرگزاری فارس: کاهش درآمد بازار جهانی موبایل برای نخستین بار در تاریخ

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Ovum، در سال 2012 میلادی در مجموع 6.5 میلیارد سیم‌ کارت در جهان مورد استفاده قرار می‌گرفت که پیش‌بینی شده است این رقم تا سال 2018 میلادی به 8.1 میلیارد عدد برسد.

به دنبال گسترده شدن ارتباطات موبایلی بین سال‌های 2012 تا 2018 میلادی، کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که درآمد بازار جهانی خدمات موبایلی نیز در دوره زمانی یاد شده از 968 میلیون دلار به 1.1 تریلیون دلار برسد.

با این وجود، پیش‌بینی شده است که در سال 2018 میلادی مجموع درآمدهای بازار جهانی خدمات موبایلی برای نخستین بار در تاریخ صنعت موبایلی جهان کاهش یابد. کارشناسان گفته‌اند که در سال 2018 میلادی مجموع درآمدهای بازار موبایلی جهان نسبت به سال 2017 یک درصد معادل 7.8 میلیارد دلار کاهش میابد.

با این روند، طی 5 سال آینده نوآوری در خدمات، تعرفه‌های استفاده از هر سرویس، مدل‌های تجاری، فعالیت‌های شبکه‌ای و همکاری‌های مخابراتی اپراتورها با یکدیگر به عنوان مهم‌ترین عامل استراتژیک در افزایش درآمدهای آن‌ها محسوب می‌شود.

“سارا کائوفمن”( Sara Kaufman) یکی از تحلیلگران صنعت، ارتباطات و پهن‌باند در مرکز Ovum در این خصوص توضیح داد: «رشد صنعت موبایلی طی سال‌های پیش‌رو در بسیاری از بازارهای جهان کند خواهد شد. اپراتورها طی سال‌های آتی با یک واقعیت جدید روبرو می‌شوند و آن‌هم فعالیت بیشتر و کسب درآمد کمتر است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *