به گفته مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، وقتی پهنای باند وجود ندارد در کیفیت سرویس ADSL تاثیر می‌گذارد و امیدواریم با تعامل با وزارت ارتباطات به زودی این مشکل را حل کنیم.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  مظفر پوررنجبر در خصوص اینکه با توقف فروش پهنای باند به مخابرات و ادامه واگذاری سرویس ADSL از سوی این شرکت، کیفیت سرویس اینترنت مشترکان مخابرات افت می‌کند، مخابرات چه راهکاری برای حفظ حقوق مشترکان خود در نظر دارد، گفت: وقتی پهنای باند وجود ندارد تنها در کیفیت سرویس تاثیر می‌گذارد و ممکن است سرویس قطع شود. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به فارس گفت: چندین جلسه در هفته برای حل این مشکل با وزارتخانه جلسه برگزار می‌کنیم و انشاءالله با رایزنی‌های انجام شده به زودی مشکل پهنای باند مخابرات حل می‌شود. پوررنجبر افزود: اگر لازم باشد، هزینه بیشتری می‌کنیم تا مشکل پهنای باند برطرف شود. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در خصوص اینکه در شرایط توقف فروش پهنای باند مخابرات آیا واگذاری ADSL به مشترکان جدید ادامه دارد، گفت: ادامه دارد، اما خیلی محدود.
مدیرعامل مخابرات ایران در خصوص برقراری ارتباط مسکن مهر گفت: تمامی تجهیزات ارتباطی مسکن مهر را وارد کردیم اما اجازه ترخیص به ما داده نمی‌شود
پوررنجبر با بیان اینکه بسیاری از تجهیزات خریداری شده مخابرات در گمرک مانده است و اجازه ترخیص به آن داده نمی‌شود، به تسنیم گفت: برخلاف اینکه نمایندگان مجلس به ما فشار می‌آورند که چرا توسعه نمی‌دهید، باید بگویم که نزدیک به پنج ماه است که تجهیزات خریداری شده که در شرایط تحریمی قیمتی بیش از پنج برابر اصل آن داشتند، در گمرک مانده است و اجازه ترخیص به آن نمی‌دهند. وی افزود: در این شرایط، چطور می‌توانیم به مردم خط تلفن دهیم. مدیرعامل مخابرات ایران درباره نوع تجهیزات و اعتبار صرف شده برای آنها گفت: تجهیزات خریداری شده شامل بخش ثابت، سیار و دیتا می‌شود و اعتبار آنها مجموعا چیزی حدود 400 میلیارد تومان است.
وی درباره اینکه گفته می‌شود، بخش اعظمی از این تجهیزات مربوط به پروژه‌های مسکن مهر است، گفت: تجهیزات مسکن مهر هم در این میان هست و به‌‌رغم اینکه تمامی تجهیزات مسکن مهر را وارد کردیم اجازه ترخیص به ما داده نمی‌شود در حالی که اگر ترخیص کنیم، کل مسکن مهر را پوشش خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *