جدا از مبارزه سرسختانه گوشی‎های همراه BlackBerry با لشکر عظیم گوشی‎های Android، هفته گذشته بیش از سه روز سرویس‏دهی شبکه همراه BlackBerry دچار اختلال شد و میلیون‎ها کاربر در آمریکا، آسیا و خاورمیانه تحت تاثیر قرار گرفتند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، این کاربران برای چند روز قادر به دریافت پیام‎های خود نبودند.

گر چه از ابتدا شایعه حمله و نفوذ به شبکه تلفن همراه BlackBerry به گوش می‎رسید و نفوذگران مسبب این اختلالات اعلام شده بودند، ولی بعداً این شایعه از طرف شرکت RIM (سازنده گوشی‎های BlackBerry) تکذیب شد. دلیل اصلی این اختلالات از کار افتادن یک سوئیچ اصلی شبکه و عدم راه‎اندازی خودکار سوئیچ جایگزین اعلام شده است. پس از بازگرداندن این سوئیچ معیوب به شبکه، حجم انبوه پیام‎های انباشته و ارسال نشده به کاربران، شبکه BlackBerry را با کندی و اختلال دوباره روبرو کرد.

البته طبق نظرسنجی که همزمان با بروز این اختلالات صورت گرفت، نشان داد که درصد قابل توجهی از کاربران BlackBerry به فکر تعویض گوشی خود افتاده‎اند. ۱۹ درصد از شرکت‎کنندگان در نظرسنجی، سریعاً قصد تعویض گوشی خود را دارند. ۴۲ درصد نیز زمانیکه می‏خواهند گوشی خود را عوض کنند، BlackBerry را کنار خواهند گذاشت. از مجموع این افراد، ۶۲ درصد گوشی‎های iPhone را به عنوان جایگزین انتخاب خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *