رییس‌جمهور ایران در گپ توییتری که با مدیرعامل توییتر داشت بار دیگر بر تلاش برای دسترسی آزاد مردم ایران به اطلاعات تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, هر چند در تب و تاب بودن یا نبودن کابینه دولت در شبکه‌های اجتماعی، صفحه کاربری روحانی، رییس‌جمهور ایران در توییتر که از زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری فعال بود، غیررسمی اعلام شد اما این صفحه همچنان فعال است و از سفرها، تصمیمات و فعالیت‌های رییس‌جمهور می‌نویسد.
از جمله توییت‌های پرمخاطب روحانی می‌توان به توییت‌های وی در سفرش به نیویورک اشاره کرد.
روحانی در سفرش به نیویورک، بعد از گفت‌وگوی تلفنی که با رییس‌جمهور آمریکا داشت نیز با منشن دادن به نام کاربری اوباما در توییتر، خبر مکالمه تلفنی‌شان را در صفحه توییترش اعلام کرد که بیش از یکهزار و 700 بار در توییتر بازنشر شد.
روز 28 سپتامبر جک دورسی، مدیرعامل توییتر در یک توییت به روحانی برای حضورش در توییتر خوش آمد گفت. دو روز بعد در نخستین روز ماه اکتبر دورسی به رییس‌جمهور ایران ریپلای زد و بعد از عصر بخیر پرسید: آیا شهروندان ایرانی قادر به خواندن توییت‌های شما هستند؟ و روحانی بلافاصله با اشاره به مصاحبه‌ای که با کریستین امانپور داشت پاسخ داد: همان‌طور که به امانپور گفتم تلاش من این است که مردمم به راحتی امکان دسترسی به اطلاعات را داشته باشند.
این گپ کوتاه توییتری بین مدیرعامل توییتر و رییس‌جمهور ایران تا امروز بیش از یکهزار و 400 بار در توییتر بازنشر شده و مورد توجه رسانه‌های خبری سراسر دنیا قرار گرفت.
گفتنی‌ است با وجود این‌گونه گپ‌های توییتری، نام کاربری روحانی، رییس‌جمهور ایران هوز در توییتر تیک آبی Verify ندارد.
با توجه به تعاملاتی که رییس‌جمهور و برخی از مسوولان رده بالای دولتی مانند وزیر امور خارجه در شبکه‌های اجتماعی دارند، به نظر می‌رسد سیاست دولت در زمینه استفاده و دسترسی به این شبکه‌ها بر خلاف نظر دولت‌های پیشین مثبت است و به‌رغم نظرات مخالفی که در لایه‌های مختلف سیاسی در این باره دیده می‌شود، دولت سعی در فرهنگ‌سازی برای استفاده از این ابزار آنلاین دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *