هم‌زمان با برپایی سومین نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در ایران، 20 بازی رایانه‌ای جدید تولید بازی سازان ایرانی با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌رونمایی خواهد شد.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,وزیر ارشاد گفت: بازی‌های «بیداری»، «جاده‌های نبرد»، «فریاد آزادی» و «بازی خلیج عدن» از تولیداتی است که در ایام برپایی نمایشگاه سوم بازی‌های رایانه‌ای تهران رونمایی می‌شود. به گفته رییس شورای فرهنگ عمومی ‌کشور، بازی «بیداری» با تمرکز بر نهصت بیداری در تونس است که با الهام از انقلاب اسلامی ‌ایران صورت می‌گیرد؛ این بازی در سبک ماجراجویی عرضه می‌شود.

حسینی درباره بازی جدید «نبرد» گفت: این بازی به سبک دفاعی و با تکیه بر عناصر ضد شیطان‌پرستی و صهیونیستی عرضه می‌شود. سبک این بازی سه بعدی است که در نوع خودش طرفداران فراوانی دارد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌همچنین درباره بازی رایانه‌ای «فریاد آزادی» گفت: در این بازی دلاوری‌های دلیران تنگستان به تصویر کشیده شده است. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره نرم‌افزار بازی تحت شبکه خلیج عدن نیز گفت: بازی، روایت نبرد تکاورهای ارتش جمهوری اسلامی ‌با دزدهای دریایی خلیج عدن است. منطقه خلیج عدن که در کشور سومالی است، گرفتار درگیری‌های داخلی است و حتی برخی از مناطق آنجا در اختیار دزدان دریایی است و نیروهای آنها در آن مناطق مستقر هستند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌همچنین درباره اقدامات و دستاوردهای چشمگیر حوزه بازی‌های رایانه‌ای گفت: خوشبختانه با تلاش و پیگیری‌های به عمل آمده در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، جمهوری اسلامی‌ ایران به عنوان یکی از قطب‌های بازی سازی در منطقه مطرح و رتبه اول را از آن خود کرده است. حسینی ابراز امیداوری کرد که با تولید بازی‌های ارزشی و فاخر روزبه‌روز شاهد رشد و شکوفایی در این عرصه باشیم و علاوه بر حفظ و ارتقای این رتبه در منطقه، به جایگاه ممتاز در عرصه جهانی دست یابیم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌برپایی نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران را فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی تولیدکنندگان ایرانی در حوزه گیم عنوان کرد و از خانواده‌ها و گروه‌های مختلف اجتماعی خواست که با حضور در این رویداد با بازی‌های ایرانی و دستاوردهای حوزه یادشده آشنا شوند.

ارایه تسهیلات ویژه به بازی سازان مستقل در نمایشگاه گیم تهران
قایم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از ایجاد تسهیلات به منظور حضور بازی سازان مستقل در سومین نمایشگاه گیم تهران خبر داد.
محمد بیطرف گفت: امسال بخش ویژه‌ای در نمایشگاه گیم تهران با عنوان بازی سازان مستقل خواهیم داشت همچنین پاویون خاصی برای بازی سازان مستقل درنظر گرفته شده است.
وی گفت: متقاضیان برای حضور در بخش ویژه بازی سازان مستقل می‌توانند با مراجعه به سایت نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای، درخواست مربوط به حضور در این بخش را تکمیل و ارسال کنند. قایم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: فضای مختص بازی سازان مستقل در بخشی با همین عنوان به صورت رایگان در اختیار تیم‌های بازی سازی قرار می‌گیرد که آخرین دستاوردهای خود را در این زمینه به مخاطبان ارایه کنند. بیطرف افزود: سنگ بنای قرار گرفتن تیم‌های بازی ساز در نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران، تشکیل انجمن بازی سازان مستقل در آینده خواهد بود.
وی اظهار امیدواری کرد که زمینه تشکیل مجمع بازی سازان مستقل در نمایشگاه سوم بازی‌های رایانه‌ای فراهم شود. قایم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: نگاه ما به بازی سازان مستقل، حمایتی است و تسهیلات ویژه‌ای در نمایشگاه برای حضور این گروه در نظر گرفته شده است. وی گفت: امسال با توجه به حضور گروه‌های مختلف و بازی سازان مستقل، نمایشگاه پرباری از محصولات ایرانی خواهیم داشت.
سومین نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌ای 22 تا 26 مردادماه در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *