پس از عرضه سهام شرکت Facebook در بازار بورس، این روزها این شرکت روزهای خوشی را سپری نمی کند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، هفته گذشته، ارزش سهام این شرکت از ۳۴ دلار ارزش اولیه، به زیر ۲۰ دلار برای هر سهم رسید. همچنین مسئولان این شرکت اعلام کردند که بیش از ۸۳ میلیون کاربر تکراری و یا جعلی در بین ۹۵۵ میلیون کاربر فعال خود دارند.

طبق قوانین سازمان بورس نیویورک، تمام شرکت های عرضه شده در این بورس باید هر گونه تغییر و تحول در شرکت خود را که می تواند بر ارزش شرکت و تصمیم سهامداران فعلی و یا خریداران آتی آن تاثیر بگذارد، به طور علنی به اطلاع سازمان بورس برسانند.

در همین راستا، شرکت Facebook اعلام کرده که طبق آمار به دست آمده از ۹۵۵ میلیون کاربر فعال که ماهانه به سایت Facebook مراجعه می کنند، ۸۳ میلیون کاربر، تکراری و یا جعلی هستند. افرادی که بیش از یک نام کاربری در سایت Facebook داشته باشند، کاربر تکراری محسوب می شوند. کاربران جعلی نیز به کاربرانی گفته می شود که به دنبال استفاده واقعی از امکانات عضویت خود نیستند و اهداف دیگری را دنبال می کنند. به عنوان مثال، کاربرانی که در سایت Facebook عضویت دارند تا بتوانند پیام مخرب، تبلیغاتی و یا کلاهبرداری به دیگر اعضا بفرستند.

داشتن ۸۳ میلیون کاربر غیر واقعی معادل تقریباً ۹ درصد کل کاربران Facebook می شود که درصد بالایی در مقایسه با دیگر سایت های اجتماعی بر روی اینترنت است.

این آمار می تواند باعث دلسردی و تردید شرکت های تبلیغ کننده در سایت Facebook شود. تردید از اینکه، بیننده واقعی تبلیغات آنان چه کسانی هستند؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *