جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

CHROME مورد حمایت دولت آلمان قرار گرفت.

محتوای جدول

سازمان امنیت سایبری کشور آلمان به کاربران سیستم عامل Win ۷ توصیه کرده است از مرورگر Chrome متعلق به شرکت Google به دلیل ضریب امنیتی بالاتر آن، استفاده کنند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، این سازمان از بین مرورگرهای موجود در بازار، مرورگر Chrome را به دلیل داشتن دو امکان ویژه برگزیده است. این دو امکان عبارتند از به روز رسانی خودکار و بدون دخالت کاربر و همچنین امکان امنیتی Sandbox.

امکان امنیتی Sandbox، مرورگر را از سیستم عامل و دیگر بخش های کامپیوتر جدا کرده و قرنطینه می کند. در نتیجه پردازش و عملیات مرورگر هیچگونه تاثیری بر قسمت های دیگر سیستم نخواهد داشت و در صورت نفوذ هرگونه برنامه مخرب از طریق مرورگر، برنامه در همین محیط بسته باقی خواهد ماند و قادر به آلوده ساختن و یا وارد آوردن صدمه به قسمت های دیگر کامپیوتر نخواهد بود. این امکان امنیتی در مرورگرهای دیگر وجود ندارد و یا به طور کامل عملیاتی نشده است.

سازمان امنیت سایبری آلمان، راهنمایی و توصیه به کاربران آلمانی را از وظایف خود می داند. دو سال پیش این، سازمان به دلیل وجود یک نقطه ضعف در مروگر IE که توسط نفوذگران چینی مورد سوءاستفاده قرار گرفته بود، کاربران آلمانی را از استفاده از این مرورگر برحذر داشت.

برخلاف بسیاری از کشورهای جهان که همراه با نصب سیستم عامل Windows ۷، مرورگر IE مایکروسافت نیز به طور پیش فرض نصب می شود، در کشورهای اتحادیه اروپا، یکی از مراحل نصب سیستم عامل Win ۷، انتخاب مرورگر مورد علاقه کاربر است. در این مرحله، فهرستی از مرورگرهای رایج جهان به کاربر نشان داده می شود تا وی به دلخواه خود، مرورگر مورد علاقه اش را انتخاب و نصب کند.

سازمان امنیت سایبری آلمان، علاوه بر توصیه مرورگر Chrome، از کاربران آلمانی خواسته که از نسخه Adobe Reader X استفاده کنند. این نسخه از Reader دارای امکان امنیتی Sandbox مشابه مرورگر Chrome است و از ضریب امنیتی بالاتری نسبت به دیگر نسخه های این نرم افزار برخوردار است.

همچنین این سازمان اقدام به توصیه ابزارهای کمکی برای اطلاع هر چه بیشتر کاربران از وضعیت سیستم کامپیوتری خود کرده است. یکی از ابزارهای کمکی رایگان که توسط این سازمان توصیه شده، Personal Software Inspector است که توسط شرکت امنیتی Secunia عرضه می شود. این ابزار ساده و رایگان، نرم افزارهای قدیمی و به روز نشده را بر روی سیستم کاربر شناسایی کرده و راهنمایی های لازم را برای دریافت جدیدترین نسخه نرم افزار ارائه می کند. 

در حال حاضر مرورگر Chrome نزدیک به ۱۴ درصد از بازار مرورگر آلمان را در اختیار دارد. درحالیکه مرورگر Firefox دارای ۵۱ درصد و مرورگر IE دارای ۲۵ درصد از سهم این بازار هستند. در سطح جهانی، مرورگر Chrome محبوبیت بیشتری دارد و با بیش از ۲۸ درصد از بازار مرورگرها در دنیا، در جایگاه دوم و پس از آن مرورگر IE با ۳۷ درصد، قرار گرفته است. مرورگر Firefox نیز با ۲۵ درصد به جایگاه سوم تنزل پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: