شرکت HP در جریان خرید شرکت موبایلی Palm به سیستم‌عامل WebOS دسترسی یافت و پس از مدتی آن را به عنوان یک پلتفورم متن‌باز ارایه کرد که گفته می‌شود این مسئله تا اندازه‌ای باعث تغییر قوانین ثبت حق اختراع شد.

خبرگزاری فارس: HP واحد موبایلی خود را واگذار می‌کند

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,شرکت Hewlett-Packard که با نام اختصاری HP نیز شناخته می‌شود اعلام کرد به دنبال یک خریدار می‌گردد تا مجوزها و فناوری‌های موبایلی خود را به طور کامل واگذار کند. این مجوزهای موبایلی به دنبال خرید شرکت Palm در سال 2010 میلادی به HP واگذار شد.

منابع آگاهی که نامشان فاش نشده است به خبرگزاری بلومبرگ گزارش دادند که HP هم‌اکنون با چند خریدار وارد مذاکره شده است تا مجوزهای موبایلی خود را به آن‌ها واگذار کند.

شرکت HP همچنین برخی شرایط محدود خود را که باعث کاهش تمایل خریداران شده بود از میان برداشته است تا آسان‌تر بتواند این مجوزهای موبایلی را در اختیار دیگر شرکت‌ها بگذارد.

دو شخصی که از جزئیات فعالیت‌های HP در این زمینه مطلع بودند اعلام کردند این شرایط محدود و دشوار به درستی مشخص نشده است، اما به نظر می‌رسد که این اتفاق مربوط به شکایت‌های صورت گرفته در حوزه نقض قوانین حق ثبت اختراع می‌شده است.

این شرکت بزرگ رایانه‌ای در جریان خرید شرکت موبایلی Palm به سیستم‌عامل WebOS دسترسی یافت و پس از مدتی آن را به عنوان یک پلتفورم متن‌باز ارایه کرد که گفته می‌شود این مسئله تا اندازه‌ای باعث تغییر قوانین ثبت حق اختراع شد. لازم به ذکر است شرکت مایکروسافت هم‌اکنون بر همین اساس از فروش مجوزهای مربوط به سیستم‌عامل اندروید در بازار جهانی درآمد کسب می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *