دسته‌بندی نشده

آسمان دژ۲ بهترین بازی سال ایران

برگزیدگان سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران در مراسمی در تالار وحدت معرفی شدند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, برگزیدگان سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در بخش‌های مختلف در مراسمی که شنبه شب در تالار وحدت برگزار شد بدین شرح معرفی شدند:

بازی‌های کژوال مستقل
هیات داوران در بخش بهترین طراحی و اجرای هنری بازی کژوال مستقل، به منظور خلق کاراکتری دوست داشتنی و پر تحرک و ارایه سطح کیفی حرفه‌ای و استاندارد از یک بازی کژوال، لوح تقدیر و جایزه ۱۰ میلیون ریالی را به بازی ماجرای آوا اهدا و مجتبی رجبی به نمایندگی از گروه طراحی هنری این بازی جایزه آن را دریافت کرد. دیپلم افتخار و جایزه ۱۵ میلیون ریالی این بخش به خاطر تنوع در المان‌های طراحی شده و‌ هارمونی این اجزا در یک بازی پر تحرک و سرگرم‌کننده به بازی راه عنکبوتی به آرش صالحه اهدا شد. هیات داوران برای نوآوری در طراحی و بهره‌گیری از سطح بالایی از کیفیت هنری در راستای خلق لذت بازی، تندیس غزال زرین سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران و جایزه ۲۵ میلیون ریالی را به فاطمه کشفی برای بازی تله‌ران اهدا کرد.

بازی‌های بزرگ مستقل
هیات داوران سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران در این بخش به دلیل خلق جذابیت و زیبایی در عین سادگی با بهره‌گیری از خلاقیت در استیلیزاسیون لوح تقدیر و جایزه ۱۰ میلیون ریالی بهترین طراحی و اجرای هنری را به پروانه فرازنده و‌هانیه جهانشاهی برای بازی عشق و نفرت اهدا کرد. دیپلم افتخار و جایزه ۱۵ میلیون ریالی این بخش به دلیل تنوع در خلق شخصیت‌ها و فضاها و استفاده از هنرپویا نمایی در ساخت یک بازی خیال‌انگیز به نیما آباده برای بازی قهرمان ما تقدیم شد. هیات داوران به خاطر خلق یک بازی جذاب و دارای شاخصه‌های استاندارد از نظر هماهنگی المان‌ها و عناصر بصری و توجه به کیفیت جلوه‌های ویژه، گرافیک لوگوها و Ui، غزال زرین سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران و جایزه ۲۵ میلیون ریالی را به سهیل ضرغامی برای بازی خیابان‌های خونی اهدا کرد.

بازی‌های بزرگ غیرمستقل
هیات داوران سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران در این بخش تندیس غزال زرین و جایزه ۲۵ میلیون ریالی را به دلیل بازآفرینی سه‌بعدی حماسه‌ای ملی با بهره‌گیری از تصاویر پرجزییات به حمید برغانی برای بازی فریاد آزادی اهدا کرد.

بهترین‌های بخش نگاه فنی
هیات داوران در این بخش ضمن در نظر گرفتن سه دیپلم افتخار و یک لوح تقدیر، هیچ کدام از بازی‌ها را شایسته دریافت تندیس غزال زرین جشنواره ندانستند.

بازی‌های کژوال مستقل
هیات داوران به دلیل سطح بالای کیفیت پیاده سازی فنی دیپلم افتخار و جایزه ۱۵ میلیون ریالی این بخش را تقدیم به مجتبی رجبی برای بازی ماجرای آوا اهدا کرد.

بازی‌های بزرگ مستقل
هیات داوران در بخش فنی به دلیل توسعه بازی توسط XNA و مستقل بودن تیم سازنده، لوح تقدیر سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران به همراه جایزه ۱۰ میلیون ریالی را به رضا هوشنگی برای بازی خیابان‌های خونی تقدیم کرد.
بازی‌های بزرگ غیرمستقل
دیپلم افتخار و جایزه ۲۵ میلیون ریالی بخش فنی بازی بزرگ غیرمستقل به دلیل بازی شبکه‌ای FPS به امید صادق‏وند برای بازی مبارزه در خلیج عدن: مدار ۱۰ درجه تقدیم شد.
هیات داوران در بخش فنی به دلیل توسعه موتور ایرانی برای این سبک بازی و دستاورد فنی حاصل شده دیپلم افتخار جشنواره و جایزه ۲۵ میلیون ریالی را به بازی جاده‌های نبرد تقدیم کرد و جایزه این بخش به سجاد بیگ جانی اهدا شد.

بهترین‌های بخش طراحی صدا و صداگذاری
بازی‌های کژوال مستقل
هیات داوران در بخش بازی‌های کژوال مستقل، دیپلم افتخار جشنواره و جایزه ۱۰ میلیون ریالی را برای طراحی صدا و صداگذاری به سینا مجیدی برای بازی راه عنکبوتی، اهدا کرد.

بازی‌های بزرگ مستقل
هیات داوران در این بخش لوح تقدیر و جایزه پنج میلیون ریالی طراحی صدا و صداگذاری را به بازی خیابان‏های خونی تقدیم و حمیدرضا انصاری جایزه این بخش را دریافت کرد.

بازی‌های بزرگ غیرمستقل
هیات داوران سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران در این بخش به خاطر دوبله و صداگذاری تاثیرگذار، دیپلم افتخار جشنواره و جایزه ۱۰ میلیون ریالی را به مهرداد اسماعیل‌پور برای بازی بیداری: خاکسترهای سوزان تقدیم کرد. هیات داوران سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران به خاطر هماهنگی فوق‌العاده تصویر و صدا و انتقال موفقیت‌آمیز احساسات و تجربه‌های مجازی از طریق صدا تندیس غزال زرین و جایزه ۱۵میلیون ریالی بهترین صداگذاری و افکت را به احسان ابراهیم‌زاده برای بازی فریاد آزادی اهدا کرد.

بهترین‌های بخش موسیقی
بازی‌های کژوال مستقل
هیات داوران سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران لوح تقدیر و جایزه پنج میلیون ریالی بخش موسیقی را به آیدین رادکیا آهنگساز بازی تله ران تقدیم کرد.

بازی‌های بزرگ مستقل
کمیته داوران در بخش بهترین موسیقی بازی بزرگ مستقل لوح تقدیر و جایزه پنج میلیون ریالی خود را به حمیدرضا انصاری برای بازی خیابان‌های خونیاهدا کرد. دیپلم افتخار و جایزه ۱۰ میلیون ریالی بهترین موسیقی بازی بزرگ مستقل سومین دوره جشنواره، نیز به احمد ذقاقی برای بازی صدای فراموش شده اهدا شد.

بازی‌های بزرگ غیرمستقل
هیات داوران تندیس غزال زرین و جایزه ۱۵ میلیون ریالی بهترین موسیقی بازی را به خاطر زیبایی و تناسب نت‌ها با لحـظه لحظـه بازی نیز به بازی بیداری: خاکسترهای سوزان تقدیم شد و مهرداد اسماعیل پور جایزه این بخش را دریافت کرد.

بهترین‌های بخش طراحی بازی
بازی‌های بزرگ مستقل
هیات داوران در بخش طراحی بازی بزرگ مستقل، لوح تقدیر و جایزه پنج میلیون ریالی خود را به امیر اتابک محمدی برای بازی آقای هت اهدا کرد. همچنین هیات داوران در این بخش، دیپلم افتخار بهترین طراحی بازی بزرگ مستقل و جایزه ۲۰ میلیون ریالی را برای طراحی بازی عشق و نفرت به امیر عباس میثمی و شیرین عبدالحمیدی اهدا کرد. هیات داوران سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، تندیس غزال زرین و و جایزه ۲۰ میلیون ریالی بهترین طراحی بازی بزرگ مستقل را به بازی خیابان‌های خونی تقدیم و جایزه این بخش را به شروین رحیمی اهدا کرد.
بازی‌های بزرگ غیرمستقل
هیات داوران در بخش بهترین طراحی بازی بزرگ غیرمستقل، تندیس غزال زرین سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران و جایزه ۳۰ میلیون ریالی را به بازی بیداری: خاکسترهای سوزان تقدیم کرد و طه رسولی و شروین استاد زاده جوایز این بخش را دریافت کردند.

بهترین‌های بخش بازی‌نامه
بازی‌های بزرگ مستقل و غیرمستقل
هیات داوران در این بخش، انتظار خلق آثار بهتری داشت. اما از فرصت اهدای غزال خود در سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران استفاده کرد و به خاطر خلاقیت و نگاه تازه و بدیع به بازی‌های ویدیویی تندیس غزال زرین و جایزه ۱۵ میلیون ریالی را به گروه تولید بازی جای خالی تقدیم کرد. سیدحسام صادقی اصل جایزه این بازی را در این بخش دریافت کرد.

بهترین‌های نگاه ویژه
بهترین بازی‌نامه
هیات داوران در بخش نگاه ویژه جایزه ۱۰ میلیون ریالی بهترین بازی‌نامه بیداری اسلامی را به بازی‌نامه بیداری: خاکستر‌های سوزان. نوشته جناب متین ایزدی اهدا کرد. هیات داوران در میان آثار ارسال شده در بخش بازی‌نامه دفاع مقدس به خاطر تلاش تحسین برانگیز نویسنده آن بهترین جایزه این بخش را به دو بازی پرواز دوران نوشته امیررضا عابدینی و عملیات کرکوک نوشته حسن کریمی اهدا کرد. هیات داوران در بخش بازی‌نامه نگاه آزاد بهترین جایزه این بخش را به دو بازی لولو نوشته ماکان علیخانی و پرونده ابر سیاه نوشته شروین استادزاده اهدا کرد.

بهترین‌های نگاه ویژه
بهترین طراحی کاراکتر
هیات داوران در بخش نگاه ویژه طراحی کاراکتر و محیط، جایزه ۱۰ میلیون ریالی بهترین کاراکتر با موضوع دنیای آینده را به بازی آسمان دژ ۲ و سعید رمضانی طراح این بازی اهدا کرد.
هیات داوران در بخش نگاه ویژه طراحی کاراکتر و محیط، جایزه ۱۰ میلیون ریالی بهترین کاراکتر با موضوع آزاد را به اردلان ایزدیان برای بازی شبگرد تقدیم کرد.

بهترین سینماتیک بازی
بهترین سینماتیک
هیات داوران در این بخش هیچ کدام از آثار را شایسته کسب غزال زرین جشنواره نمی داند و فقط لوح تقدیر و جایزه ۱۰میلیون ریالی این بخش را اهدا می‌کند به نیما آباده برای بازی قهرمان ما اهدا کرد.

بهترین بازی آنلاین (برخط)
هیات داوران در این بخش لوح تقدیر و جایزه ۲۰ میلیون ریالی سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران را به محمدرضا کاغذگریان به نمایندگی از شرکت پارس پیک برای بازی شهرنشینان اهدا کرد. غزال زرین بهترین بازی آنلاین جشنواره و جایزه ۵۰ میلیون ریالی به فرزام ملک آرا به نمایندگی از شرکت توسعه‌گر شبیه‌ساز برای بازی آسمان دژ۲ اهدا شد.

بهترین بازی کژوال مستقل
هیات داوران در این بخش با احترام به تمامی شرکت کنندگان در جشنواره هیچ کدام از آثار را شایسته کسب تندیس غزال جشنواره ندانست و دو لوح تقدیر و یک دیپلم افتخار را اهدا کرد.
هیات داوران دو بازی را شایسته تقدیر و دریافت جایزه ۲۰ میلیون ریالی دانست. در این بخش وحید محمودیان، به نمایندگی از شرکت پیشگامان یارا کیش برای بازی مچتریا و میلاد زرین‌دخت، به نمایندگی از گروه تانگو گیمز برای بازی راه عنکبوتی جوایزی را دریافت کردند. دیپلم افتخار و جایزه ۳۵ میلیون ریالی در بخش بهترین بازی کژوال مستقل به بازی ماجرای آوا تقدیم و مجتبی رجبی به نمایندگی از شرکت سرگرمی‌های کامپیوتری نیمو جایزه این بخش را دریافت کرد.

بهترین بازی بزرگ مستقل
هیات داوران در این بخش دیپلم افتخار و جایزه ۳۵ میلیون ریالی سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران را به بازی عشق و نفرت تقدیم و امیرعباس میثمی به نمایندگی از گروه نیو فولدر جایزه این بخش را دریافت کرد. تندیس غزال زرین به همراه جایزه ۴۰ میلیون ریالی بهترین بازی بزرگ مستقل سومین جشنواره به بازی خیابان‌های خونی اهدا شد و رضا هوشنگی به نمایندگی از گروه هدلس ویزارد جایزه این بخش را دریافت کرد.

بهترین بازی بزرگ غیرمستقل
هیات داوران در این بخش با احترام به تمامی شرکت کنندگان در جشنواره و با آرزوی تولیدات باکیفیت‌تر در آینده، هیچ کدام از آثار را شایسته کسب تندیس غزال جشنواره ندانسته و یک لوح تقدیر و یک دیپلم افتخار را اهدا کرد. لوح تقدیر و جایزه ۴۰ میلیون ریالی سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران را به بازی فریاد آزادی تقدیم شد و بهزاد خورسند غفاری به نمایندگی شرکت پردازش افزار پژواک جایزه این بخش را دریافت کرد. دیپلم افتخار و جایزه ۵۰ میلیون ریالی بهترین بازی بزرگ غیرمستقل سومین جشنواره به بازی بیداری: خاکسترهای سوزان رسید و حسن کریمی به نمایندگی از شرکت بازی رسانه جایزه این بخش را دریافت کرد.

بهترین بازی سال ۱۳۹۲
هیات داوران سومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران با اکثریت آرا و با افتخار بازی آسمان دژ۲ را به عنوان بازی سال برگزیدند و جایزه ۵۰ میلیون ریالی را به گروه تولیدکننده این اثر اهدا کردند.

بهترین بازی بخش آفرینش‌های دانشجویی
هیات داوران بخش «آفرینش‌های دانشجویی» پس از بررسی بازی‌های ساخته شده در این رویداد، هیچ‌یک از بازی‌ها را شایسته‌ی مقام اول، دوم و سوم ندانست اما به رسم یادبود به سه بازی برتر که از نظر کیفی تقریبا در سطح مشابه‌ای هستند، لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی ۲۰ میلیون ریالی تعلق گرفت که عنوان این بازی‌ها عبارتند از. بازی “داستان گل” محصول تیم بازی‌سازی “خرناس”، بازی “عروسک قشنگ من” محصول تیم بازی سازی”الکترود” و بازی “عشق بی‌پایان” محصول تیم بازی‌سازی “گل سرخ”.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا