فیلم

آغاز تحقیقات در مورد پرداخت رشوه مایکروسافت در روسیه و پاکستان

وزارت دادگستری آمریکا در حال تحقیقات در مورد عملکرد مایکروسافت در ۵ کشور جهان است. این شرکت برای عقد قراردادهای مختلف در این کشورها رشوه‌های کلانی پرداخت کرده است.

خبرگزاری فارس: آغاز تحقیقات در مورد پرداخت رشوه مایکروسافت در روسیه و پاکستان

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, مایکروسافت در این کشورها از طریق شرکای تجاری خود برای پرداخت رشوه و انعقاد قراردادهای مختلف تجاری تلاش می کرد و به همین منظور به مقامات کشورهای یاد شده نیز رشوه پرداخت کرد.

اقدام مایکروسافت برای پرداخت رشوه در روسیه و پاکستان مشهود است و تلاش برای شناسایی دیگر ابعاد غیرقانونی اقدامات مایکروسافت در این کشورها در جریان است.

هم اکنون وکلا و حقوقدانان وزارت دادگستری آمریکا و همین طور کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور بررسی‌های مقدماتی خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند. این ماجرا وقتی برملا شد که یکی از نمایندگان سابق مایکروسافت در چین و همین طور برخی فروشندگان و مشاوران این شرکت در رومانی و ایتالیا ابعادی از مساله را افشا کردند.

در روسیه مایکروسافت برای فروش نرم افزارهای ساخت خود به پرداخت رشوه به مقامات بلندپایه دولتی روی آورده و در پاکستان این شرکت به یک شرکت مشاوره ای اجازه داده تا هزینه سفر ۵ روزه یک مقام بلندپایه دولتی و همسرش به مصر را بپردازد تا بتواند در یک مناقصه برنده شود.

مایکروسافت در واکنش به این اتهامات اعلام کرده با مقامات قضایی برای روشن شدن ابعاد مساله و شناسایی افراد متخلف همکاری خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا