دسته‌بندی نشده

اجرای نرم‌افزار ثبت آنی در دفاتر اسناد رسمی استان تهران

رییس کانون سردفتران و دفتریاران به مرحله اجرا درآمدن نرم‌افزار ثبت آنی ویژه دفاتر اسناد رسمی استان تهران در شهریور ماه را تحولی بزرگ در جامعه و نظام سردفتری دانست و اظهار امیدواری کرد که با تلاش مسوولان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و دفاتر اسناد رسمی شاهد موفقیت صددرصدی این طرح باشیم.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, دشتی‌اردکانی با بیان اینکه در دوره گذار قرار داریم و با تعامل سازمان ثبت، کاستی‌های این طرح برطرف خواهد شد، افزود: مقرر شده است این طرح از ۱۵ شهریور ماه در تمامی دفاتر اسناد رسمی اجرایی شود، اما با توجه به شرایط موجود در نامه‌ای از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درخواست کرده‌ایم که اجرای این طرح تا ۲۶ شهریور ماه و روز میلاد باسعادت امام رضا (ع) به تعویق بیفتد.
رییس کانون سردفتران و دفتریاران درباره اقدامات انجام شده طی چند سال گذشته در حوزه دفاتر اسناد رسمی گفت: نصب دستگاه کارتخوان (pos)، ارسال استعلام به صورت الکترونیکی، ارسال خلاصه معاملات به صورت الکترونیکی و دریافت اوراق از جمله این موارد بوده است. در حال حاضر هم پروژه ثبت آنی که از ۱۵ شهریور ماه عملیاتی خواهد شد با شروع به کار دفاتر اسناد رسمی در ثبت آنی محقق می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا