دسته‌بندی نشده

احیای محدود سرویس ایمیل محرمانه لاوابیت

سرویس ایمیل محرمانه و رمزگذاری شده Lavabit که به علت فشارهای آژانس امنیت ملی آمریکا تعطیل شده بود، برای مدت کوتاهی بازگشایی شده است.

خبرگزاری فارس: احیای محدود سرویس ایمیل محرمانه لاوابیت

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,پس از آنکه مشخص شد ادوارد اسنودن افشاگر جاسوسی های سایبری دولت آمریکا از این سرویس برای تبادل ایمیل استفاده می کرده، آژانس امنیت ملی این کشور به گرداننده Lavabit فشار آورد تا اطلاعات مربوط به مکاتبات اسنودن را افشا کند و وی نیز در واکنش سرویس یاد شده را از دسترس خارج کرد.

حال این سرویس تبادل ایمیل رمزگذاری شده برای مدت کوتاهی در دسترس قرار گرفته تا کاربران قدیمی بتوانند به آرشیو ایمیل و داده‌های شخصی خود دسترسی یابند. کاربران Lavabit از امروز برای انجام این کار تنها ۷۲ ساعت مهلت دارند و همچنین می توانند کلمه عبورشان را با استفاده از کلید رمزگذاری جدید SSL تغییر دهند.

موسس Lavabit در ماه آگوست با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده بود او باید تصمیم دشواری بگیرد. یا در جنایت  علیه مردم آمریکا همراه شود یا با تعطیل کردن Lavabit نتیجه نزدیک به ۱۰سال  کار سخت را کنار بگذارد. آژانس امنیت ملی آمریکا هنوز در این مورد واکنشی از خود نشان نداده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا