دسته‌بندی نشده

ادامه‎ی مذاکرات هسته‎ای می‎تواند تحریم‎های اینترنتی را نیز رفع کند

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک،  دکتر محمود واعظی عصر امروز در حاشیه همایش مدیران پستی در یک نشست خبری با خبرنگاران، اظهار داشت: در ۱۰۰ روز اول دولت تدبیر و امید پهنای باند اینترنت ۴۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت و در پایان ۱۰۰ روز دوم نیز انتظار داریم ۴۰ گیگابیت بر ثانیه دیگر به پهنای باند اینترنت کشور اضافه شود.

 

وی ادامه داد: اولویت‌ها در شبکه ملی اطلاعات، برقراری امنیت برای ارائه سرویس‌هایی از جمله تجارت الکترونیک، سلامت الکترونیک و بانکداری الکترونیک است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: پس از راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و پس از آنکه بتوانیم سرویس‌های اینترنت و اینترنت را به طور کامل به خانه‌های مردم برسانیم، می‌توانیم با ارائه سرویس‌های الکترونیکی، دولت را چابک کنیم.

وی در خصوص برنامه در دستور کار برای سرویس‌های پستی، گفت: بر چابک‌سازی سرویس‌های پستی تأکید داریم و در نظر داریم، به جای جذب کارمند جدید به کارکنان فعلی آموزش دهیم و پست را به دستاوردهای جدید مجهز کنیم.

واعظی در پاسخ به سؤالی درباره ورود شرکت پست به بورس، گفت: از تجربه واگذاری مخابرات در بورس عبرت گرفته‌ایم و می‌خواهیم به گونه‌ای این کار را انجام دهیم که پس از آن لطمه و مشکلی ایجاد نشود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: بنابراین سیاست وزارت ارتباطات در واگذاری شرکت پست در بورس اعتماد به خصوصی‌سازی، همکاری با مجلس و انجام کار با آرامش بیشتر است.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی گفته بود، ضریب اشتراک سرویس‌های اینترنت پرسرعت باید طبق قانون ۱ به ۸ برسد، اما شرکت‌های سرویس‌ دهنده این ضریب را به یک به ۲۰ و حتی ۱ به ۲۵ افزایش داده‌اند و اقدام وزارت ارتباطات در رابطه با این عمل خلاف قانون، گفت: پیش از این نمی‌توانستیم از ارائه‌دهندگان اینترنت انتظار داشته باشیم که با توجه به درخواست‌های مردم و تقاضای مردم سرویس ۱ به ۸ ارائه دهند، اما اکنون با افزایش پهنای باند کشور این اتفاق باید رخ دهد و فعلاً باید تا زمان فراهم شدن بسترها با این شرکت‌ها کنار بیاییم.

 

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار سیتنا مبنی بر اقدامات وزارت ارتباطات برای رفع تحریم‎هایی که برخی سایت‎های اینترنتی از جمله سایت‎های تخصصی و علمی – پژوهشی برای ایرانی‎ها در نظر گرفته‎اند، گفت: ما هم امیدواریم اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در مذاکرات ژنو که به نظر بنده مهمترین اقدام دولت به شمار می‎رود به سرانجام مطلوب برسد، که با ادامه‎ی این مذاکرات طبیعتا مشکلات سایر حوزه‎ها از جمله تحریم‎های بخش اینترنت نیز مرتفع خواهد شد.

 

واعظی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص رقابت شرکت مخابرات با PAPها در ارائه‎ی اینترنت پرسرعت، گفت: از مخابرات انتظار داریم که انحصار دولتی را که از گذشته به همراه داشته است، بشکند.

وی تأکید کرد: البته مخابرات را یک شرکت بزرگ می‌دانیم و قصد داریم از این شرکت حمایت کنیم.

وی در پایان افزود: ارائه خدمات ارزش افزوده و توسعه بیش از پیش از سرویس پست تلفنی ۱۹۳ از برنامه‌های اصلی در بخش پست است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا