دسته‌بندی نشده

ارایه اینترنت بی سیم در معابر عمومی تهران

علی اصغر قائمی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک ، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون در کتابخانه ها و سراهای محله که در اختیار شهرداری تهران است خدمات اینترنت بی سیم ارایه می شود و در مرحله بعد قرار است تمامی امکان عمومی از جمله پارک ها و خیابان ها به چنین خدماتی مجهز شوند .

وی همچنین افزود : بر اساس آمار هم اکنون ۳۰ درصد از مردم شهر تهران دارای گوشی های تلفن همراه هوشمند هستند از این رو ارایه خدمات اینترنت بی سیم برای استفاده مردم بسیار مهم است. 

قائمی یادآور شد : در حال حاضر ۷۰ درصد معابر عمومی تهران به سرویس حمل و نقل عمومی مجهز شده اند و در بیشتر نقاط تهران شهروندان با پیمودن مسافت کمتر از ۳۰۰ متر به نخستین ایستگاه حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو دست می یابند .

وی همچنین از ارایه اپلیکیشن هایی ( برنامه های کاربردی ) برای اطلاع رسانی از شبکه حمل ونقل عمومی برای تلفن همراه و وب خبر داد و گفت : هم اکنون در برخی از ایستگاه های اتوبوس نمایشگر هایی برای اعلام زمان دقیق رسیدن این وسیله نقلیه عمومی تعبیه شده است .

قائمی در مورد شبکه پرداخت یکپارچه کرایه در حمل و نقل عمومی گفت : در حال حاضر نمی توان چنین سیستم هایی را در تاکسی ها به دو دلیل نصب کرد . اول این که نرخ کرایه ها در مسیرهای یکسان متغیر است و دوم این که مالکان خودرو ها متفاوت هستند در حالی که در شبکه حمل و نقل عمومی تنها یک مالکیت واحد وجود دارد که همان مالکیت دولتی است اما در حوزه تاکسیرانی هم اکنون ۸۰ هزار تاکسی به صورت رسمی در شهر تهران فعالیت می کندکه این امر به معنای وجود ۸۰ هزار سلیقه مختلف است .

وی افزود : ایجاد شبکه پرداخت یکپارچه کرایه در حمل و نقل عمومی نیازمند فرهنگ سازی است و از طرف دیگر در بسیاری از شهر های بزرگ دنیا نیز هنوز سیستم یکپارچه پرداخت کرایه تاکسی رونق چندانی ندارد.

نوزدهمین نمایشگاه الکترونیک ، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی با حضور ۵۹۳ شرکت از ۱۴ آذرماه فعالیت خود را در محل نمایشگاه بین المللی تهران آغاز کرده است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا