دسته‌بندی نشده

اسنودن: ماموریتم پایان یافت، من برنده‌ام

اسنودن: ماموریتم پایان یافت، من برنده‌ام

ادوارد اسنودن می‌گوید که پس از افشای اسناد و مدارک محرمانه این آژانس که باعث ارزیابی مجدد سیاست‌های برنامه‌های نظارتی آمریکا شده، ماموریتش به پایان رسیده است.
به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک از فارس به نقل از آسوشیتدپرس، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با واشنگتن پست از اینکه با افشا‌گری‌های او، حالا خبرنگاران از جزئیات برنامه‌های نظارتی و جمع‌آوری داده‌های تلفنی و اینترنتی دولت آمریکا مطلعند ابراز خرسندی کرده است؛ اقدامی که از بعد از ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی در دهه اخیر به طور چشمگیری رشد کرده است.

اسنودن می‌گوید: «از نظر من ماموریتم انجام شده است و من در حال حاضر برنده هستم.»

باراک اوباما،‌ رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه اعلام کرد،‌ تغییراتی را درخصوص برنامه‌های نظارتی و جمع‌آوری گسترده داده‌های تلفنی آژانس امنیت ملی آمریکا از مردم این کشور مد نظر گرفته تا به نگرانی‌های عمومی در خصوص حفظ حریم شخصی پایان دهد.
اظهارات اوباما در شرایطی منتشر شد که یک قاضی فدرال برنامه‌های نظارتی آژانس امنیت ملی آمریکا را غیرقانونی اعلام کرد.

این گفت‌وگو را خبرنگاری با اسنودن انجام داد که خود تعدادی از اسناد و مدارک محرمانه را از سوی او دریافت کرده بود. 

اسنودن تاکید کرد:‌من به آمریکا یا کارفرمای سابقم بی‌وفا نیستم. من قصد ندارم آژانس امنیت ملی آمریکا را سرنگون کنم بلکه من در راستای بهبود این سازمان فعالیت می‌کنم. 
من در حال حاضر نیز برای آژانس امنیت ملی آمریکا کار می‌کنم، آنها تنها افرادی هستند که این مساله را نمی‌فهمند.

اما کیتلین هایدن، سخنگوی کاخ سفید در خصوص این مصاحبه اسنودن گفت:اسنودن در آمریکا با اتهامات جنایتکارانه روبرو است و باید هر چه زودتر به آمریکا بازگردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا