دسته‌بندی نشده

اصلاح ۳۶ حفره امنیتی در سیستم عامل Mac OS X

شرکت Apple با انتشار نسخه های به روز شده ای از سیستم عامل Mac OS X اقدام به ترمیم ۳۶ حفره امنیتی که اغلب آنان هم دارای درجه اهمیت “حیاتی” بودند، کرد. از جمله یک حفره امنیتی که باعث نمایش کلمه رمز در نرم افزار FileVault می شد.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، هر دو سیستم عامل ۷/۱۰ (مشهور به Lion) و ۶/۱۰ (مشهور به Snow Leopard) اصلاح شده اند. این دو سیستم عامل بار آخر در زمستان سال گذشته به روز شده بودند.

مهمترین اصلاحیه ای که در سیستم عامل Lion صورت گرفته، تصحیح یک اشتباه برنامه نویسی است که باعث می شد رمز عبوری که برای رمزگذاری اطلاعات ذخیره شده در نرم افزار FileVault استفاده می شود، به آشکار قابل رویت باشد.

چندین حفره امنیتی نیز در نرم افزار QuickTime که بخشی از سیستم عامل Mac OS X است، اصلاح و برطرف شده اند.

با توجه به اینکه به زودی شاهد عرضه سیستم عامل جدید ۸/۱۰ یا Mountain Lion از سوی شرکت Apple خواهیم بود، احتمالاً نسخه جدید ۶/۱۰ آخرین نسخه اصلاح شده سیستم عامل Snow Leopard باشد. شرکت Apple فقط از دو نسخه آخر سیستم عامل Mac OS X بطور همزمان پشتیبانی می کند.

همچنین شرکت Apple نسخه به روز شده ای از مرورگر Safari خود را نیز منتشر کرد. در نسخه جدید Safari 5.1.7 چهار نقطه ضعف مهم ترمیم شده است.

بعلاوه سیستم عامل iOS شرکت Apple برای دستگاه های iPhone و iPad هم به روز شده و نسخه ۵٫۱٫۱ منتشر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا