دسته‌بندی نشده

افتتاح فاز اول نخستین آزمایشگاه کارت هوشمند کشور

qe اگنا- وزیر ارتباطات که همزمان با ششمین روز از هفته دولت به شهرک صنعتی پرند از توابع استان تهران سفر کرده بود، با بازدیداز مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک، فاز اول نخستین آزمایشگاه کارت هوشمند کشور را در این مرکز مورد افتتاح و بهره برداری قرار داد .

به گزارش ICTPRESS، دکتر واعظی در حاشیه این افتتاح در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت گفت: این مرکز از دو بعد برجسته است، بعد نخست کار جمعی و حضور همزمان ۵۲ شرکت و ۲۴ سال همکاری با هم در یک مجموعه است که بسیار نادر است و در اینجا تحقق یافته ، بعد دوم وجود آزمایشگاه های مختلف است که کل فرآیند مطالعه و بررسی یک محصول یا فناوری بر مبنای استانداردها را انجام می دهد.

واعظی در ادامه با بیان این موضوع که هدف ما در تولید کالاها و خصوصا کالاهای حوزه ICT بازار ایران نیست، گفت: در این بخش با  تولید محصولات با کیفیت و استاندارد می توان به فکر صادرات و بازار دیگر کشورها بود.

وزیر ارتباطات با اشاره به این که وجود استاندارد کاهش دهنده ریسک در زمینه کیفیت یک کالا است، گفت: باید به موضوع تایید نمونه محصولات و استاندارد توجه ویژه کرد تا کالاهای با کیفیت ما، بتواند برای خود بازار ایجاد کند.

دکتر واعظی در ادامه با تاکید بر رابطه بین آزمایشگاه های بخش خصوصی و دانشگاهی گفت: باید به آزمایشگاه های موجود در کشور نگاه بلند مدت و کاربردی داشت و در این بخش تجربیات گذشته و دانش و فناوری دیگر کشورها می تواند موثر باشد.

وی در پایان با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و واگذاری امور در این اقتصاد به مردم و بخش خصوصی گفت: باید بین دو پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و پژوهشگاه فضایی در وزارت ارتباطات، و آزمایشگاه های بخش خصوصی و به خصوص آزمایشگاه این مرکز، ارتباط مستمر برقرار شود و وزارت ارتباطات از طریق وام وجوه اداره شده به رشد و گسترش این آزمایشگاه کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا