فیلم

اندروید بازار گوشی‌های هوشمند اروپا را قبضه کرد

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی شرکت تحقیقاتی Kantar Worldpanel، اندروید در پنج بازار برتر اروپایی محبوب‌ترین سیستم‌عامل موبایلی محسوب می‌شود و این طور که بررسی‌ها نشان می‌دهد، بیش از ۷۰ درصد این بازارها در دستان اندروید است.

اندروید بازار گوشی‌های هوشمند اروپا را قبضه کرد

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, بریتانیا، آلمان، فرانسه،‌ ایتالیا و اسپانیا تنها کشورهایی نبودند که سیستم‌عامل اندروید در آن محبوبیت فراوان داشت و در دیگر کشورهای اروپایی هم سیستم‌عامل موبایلی گوگل به همین صورت موفق بود.

در کشورهای اسپانیا و آلمان سیستم‌عامل اندروید بیش از دیگر کشورهای اروپایی محبوبیت کسب کرد.
این طور که آمارها نشان می‌دهد ۹۲.۵ درصد از تمام گوشی‌های هوشمندی موجود در کشور اسپانیا مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید فعالیت می‌کنند که این رقم برای کشور آلمان ۷۶.۷ درصد گزارش شده است.

لازم به ذکر است که سهم سیستم‌عامل iOS از این دو کشور اروپایی به ترتیب ۴.۲ و ۱۵.۰ درصد بوده است.

سیستم‌عامل ویندوز فون مایکروسافت هم در اروپا سهم کمی از بازار را از آن خود کرده است.
این سیستم‌عامل در منطقه اروپا ۲.۵ درصد از بازار گوشی‌های هوشمند از آن خود کرد که البته در کشور ایتالیا سهم آن از بازار گوشی‌های هوشمند به ۹.۷ درصد رسید.

همون طور که از قبل هم پیش‌بینی می‌شد، سامسونگ بزرگ‌ترین عامل در بازار گوشی‌های هوشمند اروپا محسوب می‌شود و تقریبا نیمی از بازار پنج کشور یاد شده در دستان سامسونگ است.

در کشور چین که بزرگ‌ترین بازار تلفن‌همراه در جهان محسوب می‌شود، سیستم‌عامل همراه گوگل ۷۰ درصد این بازار را در دست گرفته است، سیستم‌عامل iOS اپل ۲۳ درصد این بازار را تصاحب کرده است و دو سیستم‌عامل ویندوز فون و سیمبین هم به‌ترتیب ۲.۹ و ۱.۳ درصد بازار گوشی‌های هوشمند چین را در اختیار دارند.

باید توجه داشت که بلک‌بری در این بازار بسیار بد عمل کرده است و هم‌اکنون تنها ۰.۲ درصد از بازار یاد شده به بلک‌بری اختصاص دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا