دسته‌بندی نشده

باران، کیفیت مکالمات موبایل را کاهش می‌دهد

اغلب مردم وضعیت هوا و بارانی یا برفی بودن آن را با کیفیت آنتن‌دهی تلفن همراه خود مرتبط می‌دانند، در حالی که اپراتورهای تلفن همراه گاهی این موضوع را باوری عامیانه می‌دانند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,علی‌اکبر جلالی پژوهشگر حوزه ICT در این باره گفت: باران، برف و در کل شرایط جوی می‌تواند بر کیفیت مکالمات موبایلی و بی‌سیم تاثیر‌گذار باشد، اما این مساله به نوع و کیفیت تجهیزات مخابراتی نیز مرتبط است.
وی افزود: نگاهی کلی گویای آن است که به ‌طور مثال در کشوری مانند انگلستان که بخش مهمی از سال بارندگی و هوای مه‌آلود دارد، پروازهای فرودگاه‌ها مشکل چندانی نداشته و اغلب راس ساعت پرواز آنها انجام می‌شود، اما در کشور ما مثلا با بارندگی مختصر نوعی محدودیت در پرواز‌ها ایجاد می‌شود که همین مساله گواه آن است که تجهیزات مخابراتی و ارتباطی در کشور‌های دیگر کیفیتی به مراتب بالاتر از ایران دارند و به همین دلیل در شرایط سخت نیز فرودگاه‌های آنها قابل  استفاده است.
جلالی افزود: در حوزه ارتباطات موبایلی هم در هنگام بارندگی بخش بسیاری از مشترکان دچار مشکل می‌شوند، اما اپراتورها هرگز پاسخ قانع‌کننده‌ای به مردم نداده و نمی‌دهند.
این استاد دانشگاه گفت: وقتی مردم چنین تصویری دارند، حتما مشکلی وجود داشته که به این نتیجه و باور رسیده‌اند و در این میان بهتر آن است که مسوولان ارتباطی و اپراتور‌ها در راستای رفع این مشکلات کوشیده و یا حداقل اگر امکان رفع این مشکلات را ندارند توضیحات مناسب را در اختیار رسانه‌ها  قرار دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا