دسته‌بندی نشده

برخی سایت‌ها کاملا غیرعمدی فیلتر می‌شوند

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: در حال حاضر بخشی از سایت‌ها به شکل کاملا غیرعمدی و تنها به دلیل محدودیت‌های فنی فیلتر می‌شوند.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, مهدی اخوان بهابادی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های دولتی داخل کشور باید به وظایف اصلی خود بپردازند، گفت: یکی از این وظایف، بحث ساماندهی فیلترینگ کشور است که نیاز به سرمایه‌گذاری، پیگیری و نظارت دارد.
رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: اکنون درگیر‌شدن برخی دستگاه‌های دولتی به مواردی مانند خرید و فروش اینترنت که اتفاقا کار حجیمی هم به شمار می‌رود، باعث شده که این سازمان‌ها از فعالیت‌های اصلی خود دور
بمانند.
اخوان بهابادی افزود: البته عزیزان در زمینه‌ فیلترینگ‌ هم سال‌هاست در حال تلاش هستند که به نحوی این دغدغه حل شود و ما در نهایت امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور این معضل برطرف شود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا همچنان با قطعیت از کاهش فیلترینگ خبر می‌دهید، گفت: اگر کاهش فیلترینگ را به معنای حذف محتوای مستهجن در نظر بگیرید قطعا هیچ‌گاه این اتفاق نخواهد افتاد چراکه ما براین باور هستیم که در حوزه فرهنگ لازم است از مرزها و حریم کشور با جدیت دفاع شود.وی افزود: اما با این وجود اکنون سایت‌هایی وجود دارند که مشکلی ندارند و در نظام هم هیچ‌کس نمی‌خواهد این سایت‌ها محدود و یا فیلتر باشند، اما در عمل به‌طور کاملا غیرعمدی و تنها به دلیل محدودیت‌های فنی شاهد فیلترشدن این سایت‌ها هستیم که اکنون تلاش داریم این مشکل برطرف شود.اخوان گفت: اکنون با وجود اینکه در حوزه فیلترینگ سیاست‌گذاری‌ها به‌طور درست انجام می‌شود به دلیل محدودیت‌های فنی شاهد آن هستیم که سایت‌های مختلف در موارد متعدد دچار محدودیت‌هایی می‌شوند.
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که زمانی اعلام شده بود برای برطرف شدن این مشکلات نیاز به ورود تجهیزات فنی داریم گفت: ورود تجهیزات مورد نیاز در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچ‌گاه مشکل نداشته، ندارد و نخواهد داشت چراکه در این حوزه اعمال تحریم به ضرر غربی‌هاست. آنها تلاش می‌کنند نفوذ خود را در داخل کشور ما گسترش دهند و برای گسترش این نفوذ به بستر‌های ارتباطی نیاز دارند و به همین دلیل جلوگیری از ورود این تجهیزات منطقی به نظر نمی‌رسد.


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا