دسته‌بندی نشده

برنامه ای برای بررسی رفع فیلتر فیس بوک نداريم

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در حال حاضر هیچ برنامه ای برای بررسی رفع فیلتر فیس بوک ندارد.

ادعای مجدد دبیر کمیته فیلترینگ: فیس‌بوک سایت جاسوسی است

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,عبدالصمد خرم آبادی در گفت‌وگو با مهر، در پاسخ به سوالی در مورد اخباری که در برخی سایت‌ها مبنی براینکه “رفع فیلتر فیس بوک در حال بررسی است” منتشر شده اظهار داشت: فیلتر شبکه اجتماعی فیس بوک به لحاظ ماهیت جاسوسی این سایت و کثرت محتوای مجرمانه موجود در آن کماکان به قوت خود باقی است.
وی ادامه داد: در کشور ما در حال حاضر صدها شبکه اجتماعی اینترنتی آزادانه در حال فعالیت هستند و میلیون‌ها نفر عضو شبکه‌های اجتماعی داخلی هستند؛ بنابراین صرف شبکه اجتماعی بودن یک سایت تاثیری در فیلتر آن ندارد.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: برخی از شبکه‌های اجتماعی داخلی به تنهایی چند میلیون نفر عضو دارند و در زمینه‌های مختلف با هم در حال تبادل اطلاعات هستند.
مشاور قضایی دادستان کل کشور تاکید کرد: طبق قانون جرایم رایانه‌ای تنها مرجع ذیصلاح قانونی برای اظهارنظر در خصوص فیلتر و رفع فیلتر پایگاه‌های اینترنتی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است.

وی خاطرنشان کرد: رفع فیلتر فیس بوک به هیچ وجه در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مطرح نبوده و نیست و این کارگروه در حال حاضر نیز هیچ برنامه‌ای برای بررسی رفع فیلتر فیس‌بوک ندارد.
خرم آبادی تصریح کرد: اخباری که به نقل از روابط عمومی برخی نهادها در مورد در دست بررسی بودن رفع فیلتر سایت فیس بوک منتشر شده کذب محض است. 

گفتنی است روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده بود: موضوع رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی در کارگروهی خارج از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال بررسی است که به محض دریافت نتایج بررسی ها و تصمیمات اتخاذ شده به طور رسمی به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا