فناوری اطلاعات

برپایی نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری در حاشیه اجلاس علما و بیداری اسلامی

اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی صبح امروز با حضور صدها نفر از علماء، اندیشمندان، نخبگان و روحانیون برجسته جهان اسلام و با سخنان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در محل اجلاس سران آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ˈپرویز کرمیˈ مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مورد گفت: این نمایشگاه با هدف ارایه بخشی از توانمندی های ایران در عرصه های مختلف علمی و فناوری دایر شده است و پذیرای بیش از ۱۲۰۰ نفر از مهمانان داخلی و خارجی این اجلاس است که این مهمانان از علما، اندیشمندان و رهبران برجسته اسلامی از ۸۵ کشور جهان هستند.

وی گفت: در این نمایشگاه جدیدترین پیشرفت های علمی و فناوری ایران در حوزه های زیست فناوری، هوافضا مانند ماهواره های امید، رصد، نوید و کاوشگر پیشگام حامل اعزام اولین موجود زنده (میمون) ایران به فضا و دستاوردهای شرکت های دانش بنیان به نمایش گذاشته شده است.

کرمی خاطرنشان کرد: ستادهای توسعه فناوری زیستی، هوافضا و پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این نمایشگاه حضور فعال دارند.

این نمایشگاه تا فردا – سه شنبه – ادامه دارد .

پیش از این نیز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه اجلاس های جوانان و بیداری اسلامی، زنان و بیداری اسلامی و همچنین شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد، نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری ایران را برگزار کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا