دسته‌بندی نشده

بزرگ‌ترین مارکت آندرویید ایرانی افتتاح شد

پارس‌هاب، بزرگ‌ترین مارکت آندرویید ایرانی فعالیت خود را رسما آغاز کرد. مهم‌ترین ویژگی پارس‌هاب، تنوع محتواهای ارایه شده
در آن است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, در حال حاضر هفت نوع محتوا برای کاربران ابزارهای هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل آندرویید در سامانه پارس‌هاب ارایه شده که عبارت است از: نرم‌افزار، بازی، کتاب، روزنامه، مجله، موسیقی و دانشنامه. نسخه آزمایشی (بتا) این سامانه از ۲۸ مرداد ماه سال جاری به صورت محدود عرضه شد و مورد تست و ارزیابی کارشناسان این حوزه قرار گرفت. از اول مهر ماه نیز نسخه نهایی پارس‌هاب برای استفاده عموم عرضه شده است.
در این سامانه دو هدف اصلی دنبال می‌شود. نخست ایجاد بستری امن، زیبا و متنوع برای کاربران تا بتوانند نرم‌افزار و محتوای مورد نیاز خود را به صورت یک‌جا و متمرکز و با کیفیت مناسب دریافت کنند که در این راستا تاکنون بیش از ۲۰ هزار عنوان محصول و محتوا برای بخش‌های مختلف سامانه تامین و ارایه شده است. دوم، حمایت از تولیدکنندگان محتوا و نرم‌افزارهای تلفن همراه در ایران است تا بتوانند با جدیت بیشتری فعالیت نمایند و سهم صنعت تولید نرم‌افزارهای تلفن همراه را در حوزه ICT کشور افزایش دهند و زمینه ساز صادرات محصولات و خدمات این حوزه شوند.
از جمله امکانات منحصربه‌فرد دیگری که برای تولیدکنندگان پیش‌بینی شده است، می‌توان به روال ساده و منظم ثبت محصولات، تامین امنیت محصولات و ارایه API مربوطه (در دو سطح DRM و In App Purchase و یا درون خرید)، ارایه گزارش‌های متنوع و دقیق به منظور تحلیل مارکت و تولید در راستای تقاضای موجود، شفافیت و سرعت عملیات گردش مالی و تسویه حساب با تولیدکنندگان، امکان ارتباط مستقیم میان کاربران و تولیدکنندگان، امکان عرضه نسخه دمو محصولات و نیز امکان ویژه آزمون و خرید یک محصول اشاره کرد. سامانه پارس‌هاب، نخستین بستر عرضه محصول و محتوا به صورت یکپارچه در ایران است که می توان آن را با GooglePlay یا iTunes در حوزه محصولات اپل مقایسه کرد. عملیات طراحی و پیاده‌سازی این سامانه طی یک سال و توسط جمعی از متخصصان حوزه تلفن همراه به منظور تامین نیازهای کاربران ایرانی انجام شده است.
از دیگر امکانات جالب پارس‌هاب می توان به وجود واحد اعتباری به نام «داریک» اشاره کرد که باعث تشویق کاربران به خرید محصولات ایرانی و معرفی این محصولات به سایر کاربران می‌شود. کاربران برای دریافت پارس‌هاب می‌توانند به وب‌سایت اختصاصی پارس‌هاب به نشانی www.parshub.com مراجعه کنند. همچنین تمامی تولیدکنندگان نرم‌افزار، بازی و سایر انواع محتوا نیز می‌توانند برای ثبت محصولات و یا محتوای خود به پورتال دفتر فروش پارس‌هاب به نشانی seller.parshub.com مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا