اخبارانتخاب سردبیر

بنیانگذار توئیتر از لغو محرومیت ترامپ حمایت کرد

به گزارش پایگاه خبری اگنا، دورسی سه شنبه‌شب این ممنوعیت را یک “تصمیم تجاری” اشتباه خواند و با نظر ماسک مبنی بر اینکه ممنوعیت‌های دائمی در مواردی که به فعالیت غیرقانونی یا حساب‌های جعلی مربوط نمی‌شوند،  نامناسب است. 
دورسی در پیامی گفت: من موافقم. برای محرومیت‌های دائمی مواردی مانند فعالیت غیرقانونی، حساب‌های جعلی یا سوء استفاده از شبکه وجود دارد اما به صورت کلی محرومیت‌های دائمی یک شکست ما محسوب شده و موثر نیست.

ماسک مالک جدید رسانه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که به ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا اجازه خواهد داد به توییتر بازگردد.

ایلان ماسک در یک کنفرانس با موضوع آینده صنعت خودروسازی گفت: محرومیت‌های دائمی از توییتر باید بسیار نادر باشد و برای حساب‌هایی که ربات‌ هستند یا کلاهبرداری می‌کنند و جعلی هستند به کار روند. 

وی افزود: من فکر می‌کنم ممنوع کردن دسترسی دونالد ترامپ به توییتر کار درستی نبود و یک اشتباه بود، زیرا بخش بزرگی از آمریکا را با توییتر بیگانه کرد و در نهایت منجر به خاموش شدن صدای ترامپ نشد. من محرومیت دائمی را لغو می‌کنم. 

در همین حال رئیس جمهور پیشین آمریکا ماه گذشته اعلام کرد حتی اگر ماسک موافقت خود را اعلام کند، وی به توییتر باز نخواهد گشت. 

ماه گذشته خبر توافق ماسک و شرکت توییتر برای فروش این شرکت به این میلیاردر آمریکایی به قیمت ۴۴ میلیارد دلار، در رسانه‌ها خبرساز شد. 

توئیتر، فیس‌بوک و یوتیوب در ژانویه ۲۰۲۱ اندکی پیش از پایان دوران ریاست‌جمهوری ترامپ، حساب‌های کاربری او را مسدود کردند. دلیل اصلی این مساله حمله حامیان ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در ششم ژانویه ۲۰۲۱ بود. البته همدردی ترامپ با حمله‌کنندگان به کنگره نیز در این مساله بی‌تاثیر نبوده است. 

ترامپ در آن زمان مدعی شده بود که برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده است و با ادعای تقلب در انتخابات فضای سیاسی آمریکا را ملتهب کرد. 

توئیتر برای ترامپ که دارای بیش از ۸۰ میلیون دنبال‌کننده بود بزرگ‌ترین سرویس اطلاع‌رسانی و ارتباطی محسوب می‌شد. او مدت زیادی است که به مسدود شدن حساب کاربری خود در توییتر اعتراض دارد و در این مورد در حال مبارزه است.

با انتشار خبر خرید توییتر به دست ماسک، گمانه‌زنی‌ها از بازگشت ترامپ به توییتر مطرح شد اما وی روز دوشنبه (۵ اردیبهشت) در گفت‌وگو با شبکه سی ان بی‌سی گفت: از طرز برخورد توییتر ناامید شدم. به توییتر بازنخواهم گشت. 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا