دسته‌بندی نشده

بيش از ۳ میلیون دقیقه مکالمه حجاج ایرانی برقرار شد

از ایتدای ایام حج امسال تا کنون ، سه میلیون و ۱۳۰ هزار دقیقه مکالمه حجاج ایرانی با موفقیت برقرار شد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,مهندس حسن کریمی معاون بهره برداری و مدیریت شبکه این شرکت  با اعلام این مطلب افزود: این شرکت ، امسال با توجه به پیش بینی نیازهای ارتباطی ایام حج، علاوه بر افزایش کانال های ارتباطی مستقیم بین دو کشور، مسیرهای ترانزیت بین ایران و عربستان را نیز افزایش و مورد بازنگری کیفی قرار داد تا ضمن ارتقاء کیفی مکالمات ، میزان ترافیک راهیابی نشده(No Route ) کاهش چشمگیری یابد .
وی در ادامه گفت: به منظور ایجاد راحتی و سهولت در برقراری ارتباط بین حجاج و بستگانشان در ایران، شاخصهای کمی و کیفی ترافیک وارده و صادره به مقصد عربستان هر ساله در ایام حج، به طور ویژه تحت نظارت مستمر قرار می گیرد و در صورت مشاهده هرگونه اشکال و اختلال، بلافاصله هماهنگی لازم از سوی مراکز مدیریت شبکه این شرکت برای رفع آن به کار گرفته می شود . 
مهندس کریمی در ادامه گفت: حجم دقایق صادره  از ایران به سمت عربستان در ایام حج امسال حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دقیقه و  حجم ترافیک وارده از کشور عربستان از مسیرهای مستقیم  به ایران در حدود ۴۳۰ هزاردقیقه بوده است.
معاون بهره برداری و مدیریت شبکه  شرکت ارتباطات زیرساخت  توضیح داد: از این رقم نزدیک به ۵۰درصد ترافیک از طریق مسیرهای مستقیم و مابقی از طریق مسیرهای ترانزیتی هدایت شد .  به این ترتیب درصد موفقیت ارتباطات عربستان (ASR ) به طور متوسط به ۳۲٫۵درصد رسید .
وی در پایان گفت: از کل ترافیک صادره به میزان  ۴۹ درصد به مقصد اپراتور الاتحاد – ۳۶ درصد به مقصد زین – ۱۴ درصد به مقصد الجوال الباقی به مقاصد تلفن ثابت عربستان هدایت شده است  و علت کاهش اپراتور الحوال در مقایسه با سالهای گذشته بدلیل عدم انعقاد قرارداد رومیننگ از سوی اپراتور های سیار داخل کشور بوده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا