دسته‌بندی نشده

بیش از ۶۵۰ میلیون کاربر جهانی عضو شبکه مخابراتی LTE

lteاگنا- هم‌اکنون بیش از ۶۳۵ میلیون کاربر جهانی عضو شبکه مخابراتی LTE یا همان نسل چهارم شبکه تلفن همراه (۴G) هستند و بررسی‌ها نشان می‌دهد تنها در فصل نخست سال جاری میلادی تعداد آنها رشد ۱۵۰ درصدی را تجربه کرده است.

 

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) به نقل از ایسنا، کارشناسان بر این باورند که شبکه مخابراتی LTE و خدمات وابسته به آن طی یک دهه آتی بیشترین رشد خود را تجربه می‌کند و حتی با روی کار آمدن نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی موسوم به ۵G باز هم از محبوبیت LTE کاسته نمی‌شود.

 

چندی پیش شرکت ۴G Americas‌ ضمن انتشار استاندارد جدید GPP Release 12 گزارش جامعی منتشر کرد و در آن توضیح داد که ارایه نسل جدید خدمات ارتباطی مبتنی بر شبکه مخابراتی ۴G تمایل کاربران را برای استفاده از این قبیل سرویسها افزایش می‌دهد.

 

براساس این گزارش، هم‌اکنون ۴۲۵ شبکه مخابراتی LTE در ۱۴۵ کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که با افزایش سرمایه‌گذاری‌ها، پیش‌بینی می‌شود که بر این تعداد افزوده شود.

 

براساس اطلاعات سایت شرکت ارتباطات زیرساخت، جیم سیمور – مدیر گروه مهندسی سیسکو در این خصوص گفته است: آینده درخشانی در انتظار شبکه موبایلی LTE است و پیش‌بینی می‌کنیم فناوری‌های مرتبط با آن طی دهه آتی بسیار گسترش یابد.دو فناوری +HSPA و LTE طی دهه آتی بیشترین محبوبیت را نزد کاربران جهانی خواهند داشت و این درحالی است که از سال ۲۰۲۰ میلادی نیز نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی با نام ۵G روی کار می‌آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا