فیلم

تا چهارم آذر ظرفیت اینترنت افزایش می یابد

 

 

 

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در برنامه ۱۰۰ روزه خود از شرکت ارتباطات زيرساخت خواست پهناي باند اينترنت بين الملل را تا ۴۰ گيگابايت و اينترنت داخلي را تا ۳۰ گيگابايت بر ثانيه افزايش دهد و ۱۵۰۰ کيلومتر فيبرنوري در کشور راه اندازي کند.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, در پي تدوين برنامه هاي ۱۰۰ روزه رئيس دولت براي بهبود امور در حوزه هاي اساسي کشور، محمود واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز برنامه ۱۰۰ روزه اي براي شرکتها و سازمانهاي تابعه و زيرمجموعه اين وزارتخانه تدوين کرد که با احتساب آغاز بازه زماني ۱۰۰ روزه از ۲۴ مرداد اين پروژه ها بايد تا ۴ آذرماه امسال اجرايي شود.

محمدرضا فرنقي زاد رئيس مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در تشريح، برنامه هاي مدنظر براي شرکت ارتباطات زيرساخت طي ۱۰۰ روز پرداخت و اظهار داشت: در راستاي توسعه زيرساختهاي ارتباطي کشور و براساس دستور وزير ارتباطات، شرکت زيرساخت موظف به افزايش پهناي باند اينترنت بين الملل تا سقف ۴۰ گيگابايت و پهناي باند اينترنت داخلي تا سقف ۳۰ گيگابايت بر ثانيه شده است.

وي ادامه داد: از اين رو و براساس اعلام پيشرفت اين دستور از سوي شرکت ارتباطات زيرساخت، هم اکنون تجهيزات اجراي اين پروژه نصب و امور اوليه انجام آن صورت گرفته و پالايش پهناي باند مورد نظر نيز عملياتي شده و تمامي مقدمات براي انجام اين دستور وزير تا روز چهارم آذرماه فراهم است.

فرنقي زاد با اشاره به راه اندازي مرکز عمليات امنيت – SOC – در شرکت ارتباطات زيرساخت به عنوان يکي ديگر از برنامه هاي ۱۰۰ روزه اين بخش گفت: در اين زمينه نيز مقدمات کار فراهم شده، تجهيزات سايت مرکزي نصب و به تدريج در استانها نيز اين تجهيزات در حال نصب است که بزودي طي مراسمي از سوي شرکت ارتباطات زيرساخت اين مرکز به صورت رسمي به بهره برداري رسيده و کار خود را آغاز خواهد کرد.

اين مقام مسئول در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات از اجراي طرح سيگنال رساني صداو سيما در فاز مراکز استاني به عنوان يکي ديگر از برنامه هاي مدنظر وزير ارتباطات نام برد و گفت: اين پروژه با همکاري سازمان صدا وسيما و با هدف استفاده بهينه و ارتقاء کيفيت در انتقال صدا و تصوير، مراحل نهايي خود را مي گذراند و براساس اعلام شرکت ارتباطات زيرساخت در مهلت زماني مدنظر اجرا خواهد شد.

وي در همين حال از اجراي ۱۵۰۰ کيلومتر فيبرنوري توسط شرکت ارتباطات زيرساخت به عنوان يکي ديگر از وظايف اين شرکت براي تحقق برنامه ۱۰۰ روزه توسعه زيرساختهاي ارتباطي خبر داد و گفت: اين تکليف هم اکنون به صورت ۱۰۰ درصد اجرايي شده و ۱۵۰۰ کيلومتر فيبرنوري زيربار رفته است.

 براساس آخرين اخبار منتشر شده ظرفيت پهناي باند اينترنت بين الملل حدود ۷۲ گيگابايت بر ثانيه است که با اجراي اين برنامه به بيش از ۱۰۰ گيگابايت بر ثانيه خواهد رسيد و حدود ۶۰ درصد به پهناي باند اينترنت کشور اضافه مي‌شود.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا