دسته‌بندی نشده

تحقیق درباره نقش تلفنهای هوشمند در زندگی روزمره

براساس نتایج تحقیقاتی که اخیرا درباره نحوه ، زمان و مکان استفاده گوشی‌های هوشمند توسط کاربران انجام شده مشخص شده است که اکثر کاربران در همه شرایط زندگی خود از تلفنهای هوشمند استفاده کرده و هیچ تلاشی در پنهان کردن استفاده خود از این نوع دستگاه ها ندارد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,

 همه ما جایگاه تلفنهای هوشمند را در زندگی مان می‌شناسیم. ۴۸ درصد از آمریکایی‌ها گفته اند که آنها مشکلی با استفاده از گوشی شان در خانه یا هنگام عبادت ندارند. بیش از سه چهارم این کاربران هنگام خواب و یا هنگام بیدار شدن صبح از تلفن هوشمند خود استفاده کرده و تنها ۲۸ درصد آنها برای قرارهای خود از این دستگاه استفاده می کنند.

جیمز فیشلر، نایب رئیس بخش بازاریابی شرکت ال جی الکترونیکس در ایالات متحده می‌گوید: گوشی‌های هوشمند به سرعت به ابزاری مدرن و ضروری تبدیل شده اند و بسیاری بدون آن‌ها نمی توانند روز خود را سر کنند. با وجود پیشرفت‌های عمده ای که در سال‌های اخیر در زمینه گوشی‌های تلفن همراه صورت پذیرفته است، تلفنهای هوشمند مرزهای اولیه کاربردهایی را که برای آن‌ها ساخته شدند را پشت سر گذاشته و از یک ابزار ارتباطی، به همراهی خوب و واقعی برای زندگی روزمره از موقعیت‌های اجتماعی گرفته تا شخصی ترین لحظه‌های زندگی مان بدل شده اند.

علاوه بر این، به دلیل تقاضای رو به افزایش برای ابزارهای پیچیده تر و با قابلیت‌های بیشتر، عرضه تلفنهای هوشمندی که امکانات ویژه ای برای تسهیل زندگی روزمره کاربران در اختیار آنان می‌گذارند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پیش از عرضه گوشی‌های هوشمند، مردم به بردن روزنامه و یا کتاب با خود به حمام عادت کرده بودند. بررسی انجام شده توسط شرکت ال جی نشان می‌دهد که ۷۵ درصد آمریکایی‌ها مشکلی در استفاده از گوشی شان در دستشویی ندارند. شرکت ال جی همچنین دریافته است ۵۸ درصد از کاربران تلفن هوشمند در هنگام بیرون رفتن با خانواده و ۶۲ درصد از آن‌ها در هنگام بیرون رفتن با دوستان شان از تلفنهای هوشمند خود استفاده می‌ کنند.

این تحقیق بر روی ۱۱۵۲ آمریکایی بالای ۱۸ سال انجام شده و صورت پذیرفته است. ۲۰ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که مهم نیست در چه موقعیتی باشند و هیچگاه سعی در مخفی کردن استفاده از تلفن هوشمند نخواهند کرد و ۴۸ درصد از آن‌ها نیز گفته اند از دوربین‌های تلفنهای هوشمند خود برای ثبت تصاویر تکان دهنده و ۳۶ درصد برای ثبت تصاویر از خود بهره می ‌گیرند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا