دسته‌بندی نشده

تعداد رهبران هدف جاسوسی کاخ سفید به ۳۵ نفر رسید

تعداد رهبران و روسای جمهوری کشورهای مختلف جهان که هدف جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا قرار گرفته‌اند، به ۳۵ نفر رسیده است.

خبرگزاری فارس: تعداد رهبران هدف جاسوسی کاخ سفید به ۳۵ نفر رسید

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,اسنادی که ادوارد اسنودن در اختیار روزنامه گاردین قرار داده نشان می دهد که آژانس امنیت ملی آمریکا کاخ سفید، پنتاگون و دیگر ادارات دولتی را ترغیب می‌کرده تا شماره ها و اطلاعاتی را که از رهبران جهان در اختیار دارند به اشتراک بگذارند تا با افزوده شدن این شماره ها به سیستم کنترل و نظارت آژانس امنیت ملی آمریکا ردگیری آنها ممکن شود.

تنها در یک مورد یکی از مقامات آمریکایی که اسمش فاش نشده بیش از ۲۰۰ شماره تلفن برای جاسوسی در اختیار آژانس امنیت ملی آمریکا قرار داده که ۳۵ مورد از این شماره ها مربوط به رهبران جهان بوده است.

افشای این خبر بعد از مشخص شدن جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از تلفن های همراه مقامات فرانسوی و آلمانی باعث تشدید نگرانی ها در میان مقامات سیاسی و افکار عمومی در اروپا شده است.

نکته مهم در سند تازه افشا شده اسنودن این است که این جاسوسی ها و شنودها مقطعی نبوده و به طور منظم ادامه دارد. علاوه بر این آژانس مذکور برای تداوم این روند به طور مرتب خواستار همکاری دیگر مقامات آمریکایی بوده است.

یادداشت مذکور که مربوط به اکتبر سال ۲۰۰۶ است نشان می‌دهد که چگونه جاسوسی و شنود از متحدان به روندی عادی در کاخ سفید مبدل شده است. مقامات آمریکایی هنوز واکنشی نسبت به انتشار این سند از خود نشان نداده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا