دسته‌بندی نشده

توسعه پارکومترهای هوشمند در نقاط مختلف پایتخت

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افزایش و توسعه پارکومترهای هوشمند در پایتخت خبر داد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,”سید جعفر تشکری هاشمی” با بیان این مطلب اظهار کرد: شاید نتوان گفت پارکبان ها به طور حتم تا پایان سال جاری جمع می شوند، اما افزایش و توسعه دستگاه های پارکومتر هوشمند در سطح پایتخت با جدیت در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: در تلاشیم تا به جای مواجه شهروندان با پارکبان ها، دستگاه های هوشمند پارکومتر را جایگزین کنیم. چنان چه تاکنون در بخش وسیعی از شهر پارکومترها نصب و امکان استفاده از این دستگاه ها با کارت پارک ها که همان کارت های بلیت های الکترونیکی هستند امکان پذیرشده است.

تشکری تصریح کرد: پارکومترهای هوشمند به طور حتم در نقاط مختلف شهر توسعه خواهند یافت اما با توجه به این که شهرداری تهران همواره تاکید داشته معبر برای حرکت است و الزاما برای توقف و پارکینگ شدن نیست، جانمایی محل پارکومترها نیز بر این مبنا خواهد بود که انسداد ترافیکی به وجود نیاید و ظرفیت ترافیکی معبر کاهش نیابد.

معاون شهردار تهران با بیان این که لایحه ای در شورای شهر وجود دارد که بیش از ۲ سال منتظر تصویب آن هستیم گفت: با تصویب این لایحه شرایط سرمایه گذاری و مشارکت مردم برای ساخت پارکینگ مشخص می شود و می توانیم مشارکت های مردمی را در ساخت پارکینگ ها افزایش دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا