دسته‌بندی نشده

“جان مک آفی” کیست و ارتباط او با شرکت “مک آفی” چیست؟

مک آفیمدتی است که خبرهایی درباره “جان مک آفی” (John McAfee) و تعقیب پلیس برای دستگیری وی به اتهام قتل همسایه خود، منتشر شده است. انتشار این خبرها در رسانه های عمومی سئوالاتی درباره ارتباط او و شرکت امنیتی هم نام با او، یعنی شرکت McAfee مطرح گردیده است.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک،‌ جان مک آفی ۶۷ ساله در سال ۱۹۸۷ میلادی شرکت ضدویروس McAfee را تاسیس کرد. در سال ۱۹۹۳ این شرکت در بازار بورس نیویورک آمریکا به ارزش ۵۰ میلیون دلار عرضه شد. جان مک آفی یک سال بعد از تبدیل شرکت به سهامی عام، از کلیه مقام های خود در شرکت McAfee استعفا داد و کناره گیری کرد. در سال ۲۰۱۱ میلادی، شرکت McAfee به ارزش ۷/۷ میلیارد دلار توسط شرکت مشهور Intel خریداری شد.

پس از تصاحب شرکت McAfee توسط Intel، مسئولان Intel همچنان به استفاده از نام McAfee تاکید داشته و هیچگاه تصمیم به تغییر و یا حذف نام آن نگرفتند. تنها در بین سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۴ میلادی، نام شرکت از McAfee به Network Associates تغییر یافت ولی پس از تغییرات سازمانی و فروش بخش هایی از شرکت، برای نشان دادن ریشه و اهداف اصلی شرکت که همچنان در زمینه ضد ویروس و امنیت IT بود، تصمیم به استفاده مجدد از نام McAfee گرفته شد.

گر چه بیش از دو دهه است که بنیانگذار شرکت McAfee هیچ ارتباطی با این شرکت ندارد، اما به دلیل شهرت و شناخته بودن نام McAfee، به محض انتشار خبرهایی درباره شخص “جان مک آفی” توجه مردم به طور ناخواسته به سمت شرکت McAfee نیز جلب گردیده.

شاید این انتقاد به مسئولان شرکت McAfee و اکنون شرکت Intel وارد باشد که اگر می خواستید از نام این شخص همچنان استفاده و بهره برداری کنید، بهتر بود که کنترل بیشتری بر رفتارها و وضعیت او داشتید و تعهدات لازم از شخص او، برای حفظ اعتبار و ارزش نام McAfee گرفته می شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا