دسته‌بندی نشده

جایگزین کارت هوشمند به جاي کارت ملی از بهمن ‌ماه

رییس سازمان ثبت احوال کشور از توقف صدور کارت ملی فعلی از بهمن ماه امسال خبرداد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, محمد ناظمی اردکانی روز گذشته در بازدید معاون برنامه‌ریزی، نظارت راهبردی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور از پایگاه اطلاعات جمعیت کشور گفت: از بهمن ماه سال جاری صدور کارت ملی فعلی متوقف و برای متقاضیان، کارت هوشمند ملی صادر می‌شود.
وی گفت: این سازمان شرایط را برای ثبت‌نام و صدور کارت هوشمند ملی آماده کرده و با توجه به کاریردهای متعدد این کارت در زمینه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید شرایط کاربردی کردن آن در تمام دستگاه‌ها فراهم شود. ناظمی اردکانی در ادامه گفت: تعدادی بیمارستان، آرامستان، دفاتر ازدواج و طلاق به صورت آنلاین به پایگاه متصل هستند و آمار وقایع چهارگانه حیاتی به صورت آنلاین دریافت و برای برنامه‌ریزی در اختیار مسوولان قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه شناسنامه‌های مکانیزه جدید دارای امنیت بالاست و قابلیت جعل آن از بین رفته است، افزود: این شناسنامه‌ها مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور صادر می‌شوند. همچنین محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی، نظارت راهبردی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور نیز در این دیدار ضمن تقدیر از پیشرفت‌های حاصل شده در امور سازمان ثبت احوال، آمادگی این معاونت را برای تامین هزینه و کمک در تسریع تامین امکانات لازم اعلام کرد. وی همچنین قول مساعد داد تا حمایت از کارت کارت هوشمند ملی را در اعتبارات آینده بیشتر مورد توجه قرار دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا