دسته‌بندی نشده

جزئیات بازنشستگی ویندوزXP

winxpproکارشناسان امنیتی می‌گویند هکرهای خلاق تعداد زیادی از حفره‌های خطرناک ویندوز XP را شناسایی کرده و منتظر بازنشستگی این ویندوز برای سوءاستفاده‌های بعدی هستند.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک؛ ویندوز XP در آوریل سال ۲۰۱۴ بازنشسته می‌شود و با توجه به تعداد قابل توجه کاربران این سیستم عامل انتظار می‌رود هکرها در آن زمان بدافزارهای مختلفی که بر مبنای مشکلات XP طراحی کرده‌اند را فعال کرده و در فضای مجازی منتشر کنند.

متخصصان امنیتی به کاربران هشدار داده‌اند که بهتر است هر چه سریع‌تر استفاده از ویندوز ایکس پی را متوقف کرده و به استفاده از سیستم عامل‌های جدیدتر مایکروسافت روی آورند. در حال حاضر حدود ۳۳ درصد کاربران ویندوز از نسخه XP استفاده می‌کنند.

در حال حاضر متوسط قیمت بدافزارهای سوءاستفاده از ویندوز ایکس پی در بازار سیاه از ۵۰ تا ۱۵۰ هزار دلار در نوسان است که به نسبت دیگر نرم افزارها قیمت پایینی محسوب می‌شود.

مایکروسافت اعلام کرده که تا ۸ آوریل ۲۰۱۴ وصله‌هایی برای رفع مشکلات امنیتی و آسیب پذیری های ویندوز XP عرضه اما پس از آن این روند را متوقف می‌کند. در همین حال بعید به نظر می رسد که کاربران فعلی ویندوز ایکس پی همگی تا آن زمان استفاده از سیستم عامل یاد شده را متوقف کنند.

آیا شما نیز باوجود ویندوز ۷ و ۸ همچنان از ویندوز XP استفاده می کنید ؟؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا