دسته‌بندی نشده

حمله سایبری به سازمان پژوهش‌های علمی دقیق نبوده.

شبکه خبری دولت الکترونیک – گزارش منتشر شده از سوی برخی خبرگزاری‌ها مبنی بر حمله سایبری به سازمان پژوهش‌های علمی دقیق نبوده.

سازمان پژوهش های علمی صنعتی حمله سایبری به این سازمان را تکذیب کرد.

 به نقل از دفتر فناوری اطلاعات سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، دكتر غلامرضا محمدخانی، مدیركل دفتر فناوری اطلاعات سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران دراین خصوص اظهار داشت: گزارش‌ منتشر شده از سوی برخی خبرگزاری‌ها دقیق نبوده و این بدافزار حداقل از ۲۵ اسفند ۹۳ شناسایی شده و تا به حال هیچ موردی از وجود این بدافزار در شبکه سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران مشاهده نشده‌است.
وی افزود: اخبار رسانه‌های داخلی بر مبنای گزارش مشخصی از شرکت کسپرسکای منتشر شده‌است و این شرکت نیز اطلاعات خود را از طریق نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس خود در سرتاسر جهان گردآوری می‌کند.
محمدخانی اظهار داشت: از آنجایی که آنتی‌ویروس مورد استفاده در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی از نوع دیگری است، این شرکت قادر به اطلاع از بدافزارهای مشاهده شده در شبکه این سازمان نیست. 
منشا نام سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در این گزارش‌ها در صورت صحت کل خبر، ممکن است مربوط به IP‌های ثبت شده در Ripe باشد كه پیش از این با نام سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در اختیار سایر مراکز قرار گرفته‌است.

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا