فیلم

دسترسی اینترنتی به پرونده‌های مالیاتی

رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با راه‌اندازی طرح جامع مالیاتی، مودیان می‌توانند به پرونده‌های مالیاتی خود به صورت اینترنتی در زمان رسیدگی و بررسی دسترسی داشته باشند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,علی عسکری، رقم معوقات مالیاتی را ۱۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: رشد درآمدهای مالیاتی در سال ۹۰ و ۹۱ به ترتیب ۳۶ درصد و ۱۷ درصد بود، این در حالی است که در سال جاری نیز درآمدهای مالیاتی رشد مناسبی را داشته است.
رییس سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه دقت بر رسیدگی‌های مالیاتی افزایش یافته است، گفت: اطلاعات مالیاتی انسجام بیشتری یافته است و سیستم‌های مالیاتی نیز کارآمدتر شده‌اند.
وی با ذکر این مطلب که نظام مالیاتی سهم خود را در اقتصاد در مقایسه با سایر بخش‌ها به درستی ایفا کرده است، افزود: این در حالی است که سهم مالیات‌ها در درآمدهای دولت در سال آینده افزایش می‌یابد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود و زمان رسیدگی به آنها کاهش یافته است، گفت: درآمدهای مالیاتی بخش مهمی‌ از تامین درآمدها نسبت به درآمدهای نفتی، گمرکی، واگذاری دارایی‌ها و غیره را بر عهده دارند.
عسکری در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: با راه‌اندازی طرح جامع مالیاتی، مودیان می‌توانند به پرونده‌های مالیاتی خود به صورت اینترنتی در زمان رسیدگی و بررسی دسترسی داشته باشند.
وی افزود: در حال حاضر مودیان به پرونده‌های مالیاتی خود دسترسی ندارند اما با اجرای طرح جامع دسترسی به پرونده‌ها از هر نقطه‌ای امکان‌پذیر می‌شود و در آینده ابلاغ پرونده‌های مالیاتی الکترونیکی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا