دسته‌بندی نشده

راه اندازی سرور بروز رسانی McAfee در ایران

مک آفی ایرانپس از حملات سایبری گسترده بر علیه ایران که توسط بدافزارهایی نظیر Stuxnet، Flame و Duqu رخ داد، واکنش هایی نسبت به عملکرد ضدویروس های خارجی در مقابله با این بدافزارها صورت گرفت.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، شدیدترین واکنش از سوی وزیر سابق ارتباطات بود که به یکباره خبر از توقف واردات و بکارگیری ضدویروس های خارجی داد. البته این تصمیم به تدریج تعدیل گردید و در عوض، نظارت بیشتر و سختگیرانه تری جهت استفاده از ضدویروس های خارجی از سوی مراجع مختلف وضع گردید. در همین راستا، کارگروه مشترکی نیز با حضور اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای و سازمان فناوری اطلاعات جهت تهیه و تدوین آئین نامه ای برای محصولات ضدبدافزار خارجی تشکیل گردید.

همواره یکی از نگرانی ها و دغدغه ها در بکارگیری ضدویروس های خارجی، ارتباط این نرم افزارها با سرورهای شرکت مادر خود جهت تبادل اطلاعات و دریافت بانک های اطلاعاتی به‏روز شده جهت شناسایی بدافزارهای جدید، بوده است. جهت پاسخ به این نگرانی و ارائه راهکار موثر برای نظارت و کنترل بر تبادل اطلاعات و نوع اطلاعات مبادله شده و همچنین ثبت و نگهداری تمام این رویدادها، شرکت مهندسی شبکه گستر اقدام به راه اندازی سرورهای به‏روز رسانی ضدویروس های McAfee در ایران کرده است.

خدمات به‏روز رسانی از سرورهای مستقر در یک مرکز داده در داخل کشور ارائه می شود. این خدمات ویژه نسخه های سازمانی (شبکه) ضدویروس McAfee است که از ابزار مدیریتی McAfee ePolicy در داخل شبکه سازمانی خود استفاده می کنند. تنها سرور ابزار مدیریتی ضدویروس McAfee با سرورهای به‏روز رسانی در ارتباط است و پس از دریافت فایل های اطلاعاتی لازم، آنها را در داخل شبکه سازمان خود، به سرورها و ایستگاه های کاری ارسال می کند.

سرورهای به‏روز رسانی راه اندازی شده در داخل کشور هیچگونه اطلاعات سازمانی از مشترکین (از طریق سرور مدیریتی ePolicy) دریافت و نگهداری نمی کند و تنها وظیفه آن ارائه فایل های به‏روز رسانی است. با این حال جزئیات کلیه ارتباطات و اطلاعات مبادله شده با این سرورها، ثبت و نگهداری (Log) خواهند شد.

برای اطمینان از داشتن جدیدترین و کامل ترین فایل های به‏روز رسانی برای ضدویروس McAfee این فایلها بطور غیرمستقیم از سرورهای شرکت مادر، بدون امکان کنترل و شناسایی درخواست کننده فایل ها، دریافت و بر روی سرورهای به‏روز رسانی داخل کشور قرار می گیرند.

شرکت مهندسی شبکه گستر اولین شرکت ارائه کننده ضدویروس در کشور است که خدمات به‏روز رسانی از داخل ایران را برای کاربران سازمانی فراهم کرده است. هم اکنون سرورهای به‏روز رسانی McAfee در داخل کشور فعال و قابل استفاده می باشند. شرکت ها و مراکزی که دسترسی شبکه ملی اطلاعات با نشانی های IP سری ۱۰ را داشته باشند، می توانند پس از انجام تنظیمات لازم بر روی سرور مدیریتی ePolicy خود، منبعد از طریق سرورهای داخلی، ضدویروس McAfee را به‏روز کنند.

شرکت مهندسی شبکه گستر با بیش از ۲۰ سال تجربه موفق در زمینه محصولات ضدویروس، خدمات فروش و پشتیبانی محصولات ضدویروس McAfee را به کاربران سازمانی ارائه می کند.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند از غرفه شرکت مهندسی شبکه گستر در سالن ۴۱ در هجدهمین نمایشگاه الکامپ که از ۱۹ الی ۲۲ آذر ماه برپا می باشد، بازدید نموده و یا با دفتر پشتیبانی شرکت شبکه گستر (تلفن ۸۵ – ۸۱ ۲۴ ۲۰ ۸۸) تماس حاصل نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا