دسته‌بندی نشده

رم‌افزار جهانی epm در خدمت کنترل پروژه‌های شهرداری مشهد

 

 

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک به نقل از شهرداری نیوز – حسین عبدالله‌زاده در سمینار معرفی توسعه سامانه مدیریت و کنترل پروژه افزود: در شهرداری مشهد بحث کنترل پروژه با رویکرد اجرای مدیریت پروژه از سال ۸۳ آغاز شد که در ابتدا جهت کنترل پروژه‌ها فقط به گزارش‌های پیشرفته اکتفا کرده و آن‌ها را معیار سنجش قرار می‌دادیم اما امروزه ما برای کنترل پروژه‌ها مراحل مختلفی را در نظر می‌گیریم که شامل کنترل قبل از اجرا، کنترل حین اجرا و کنترل بعد از اجراست.
وی اظهار داشت: طی تحقیقاتی که مرکز پژوهش‌های شورای شهر مشهد به عمل آورده برنامه عملیاتی شهرداری مشهد یکی از با ارزش‌ترین برنامه‌های تنظیم شده در شهرداری بوده و در کل کشور بی‌نظیر است.
وی تصریح کرد: امروزه جهت استقرار بودجه‌ریزی عملیاتی در حال برنامه‌ریزی هستیم چون بودجه‌ریزی عملیاتی که فعلا در حال اجراست، یک مدل بومی بوده و در حال حاضر به جز وزارت بهداشت هیچ سازمان دیگری در کشور مدل جدیدی را در حال اجرا ندارد و از این حیث شهرداری مشهد جزو اولین‌ها به شمار می‌رود.
مدیر تلفیق و هماهنگی برنامه و بودجه شهرداری مشهد عنوان کرد: شهرداری مشهد امسال با بودجه ۹۵۰۰ میلیارد تومانی قصد اجرای برنامه‌های مختلفی را دارد که برای مدیران ارشد مقدور نیست بدون داشتن ابزار کنترل پروژه دقیق، این پروژه‌ها را به درستی کنترل کنند.
به گزارش شهرداری نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری مشهد عبدالله‌زاده گفت: از سال ۸۳ تاکنون در شهرداری مشهد چند نمونه نرم‌ افزار برای کنترل پروژه مورد استفاده قرار گرفته که هدف ما رسیدن به مدیریت کنترل پروژه استاندارد است و هر کدام از نرم‌افزارهای قبلی دارای مشکلاتی بودند و مانع از رسیدن ما به استاندارد و ایده‌آل‌های مورد نظر می‌شد.
وی افزود: به طور مثال قبلا از نرم‌ افزار ام پی آی اس استفاده می‌کردیم که در زمان خود امکانات خوبی را دارا بود اما نقاط ضعفی همچون عدم امکان تلفیق آمار و اطلاعات موجود در این نرم افزار ما را بر این داشت که نرم‎افزار جدیدی را جایگزین کنیم.
مدیر تلفیق و هماهنگی برنامه و بودجه شهرداری مشهد اظهار کرد: نرم‌افزارای پی ام یکی از نرم‌افزارهایی است که در سطح جهانی استفاده شده و می‌تواند به سایر نرم‌ افزارهای شهرداری مانند نرم‌ افزارهای مالی و عقد قراردادها متصل شود و با آن‌ها تبادل اطلاعات داشته باشد و ما در حال حاضر به دانش کنترل پروژه دست یافته‌ایم و تلاش داریم به بلوغ کنترل پروژه هم دست یابیم.
عبدالله‌زاده ادامه داد: نرم‌ افزار ابزاری است که خواسته‌ها و نیازهای سازمان را پاسخگویی می‌کند و ما از مهر ماه سال گذشته تحقیق و آشنایی با این نرم‌افزار را در برنامه قرار دادیم و با بازدید از نمونه‌های این نرم‌ افزار که در سازمان‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته بود، به این نتیجه رسیدیم که این نرم‌ افزار می‌تواند برای کنترل پروژه‌ها در شهرداری مشهد مفید واقع شود که این سیستم طی چند فاز در شهرداری مشهد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا