دسته‌بندی نشده

سازمان IT به فهرست سازمان‌های توسعه‌ای افزوده شد

به منظور توسعه خدمات عمومی اجباری از قبیل خدمات پایه مخابراتی، خدمات پایه پستی و خدمات پایه الکترونیک در مناطق کمتر توسعه‌یافته، سازمان فناوری اطلاعات ایران به فهرست سازمان‌های توسعه‌ای افزوده می‌شود.


به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، با موافقت دولت، به منظور توسعه خدمات مخابراتی و پستی در مناطق کمتر توسعه یافته، سازمان فناوری اطلاعات ایران به فهرست سازمان های توسعه‌ای افزوده شد.
هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به استناد تبصره(۳) اصلاحی بند(الف) ماده(۳) قانون اجرای سیاست های کلی اصل(۴۴) قانون اساسی-مصوب ۱۳۸۹- تصویب کرد؛ به منظور توسعه خدمات عمومی اجباری از قبیل خدمات پایه مخابراتی، خدمات پایه پستی و خدمات پایه الکترونیک در مناطق کمتر توسعه یافته، سازمان فناوری اطلاعات ایران به فهرست سازمان های توسعه ای افزوده می شود.
این مصوبه مورخ ۱۰/۹/۱۳۹۲ از سوی اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
تبصره ۳ اصلاحی بند(الف) ماده(۳) قانون اجرای سیاست های کلی اصل(۴۴) قانون اساسی
سازمانهای توسعه‌ای مصوب دولت پس از فراخوان عمومی از سوی وزارتخانه یا شرکت مادرتخصصی ذی‌ربط و احراز عدم‌تمایل بخشهای غیردولتی برای سرمایه‌گذاری بدون مشارکت دولت در طرحهای اقتصادی موضوع فعالیتهای گروه یک ماده (۲) این قانون در مناطق کمترتوسعه‌یافته می‌توانند به هر میزان اقدام به سرمایه‌گذاری مشترک با بخشهای غیردولتی کنند. سهام یا قدرالسهم دولتی ناشی از این نوع مشارکت باید ظرف حداکثر سه سال پس از بهره‌برداری با رعایت مقررات این قانون واگذار شود.
نوع طرحهای اقتـصادی، نحوه فراخوان و حـد مجاز سرمایه‌گذاری دولت در هر مورد باید توسط وزارتخانه ذی‌ربط، وزارت اموراقتصادی و دارایی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به‌ طور مشترک تهیه شود و به تصویب هیئت ‌وزیران برسـد. دولت موظف ‌است فهرست و مشخصات این ‌طرحها و سرمایه‌گذاریها را همه‌ساله به صورت جداگانه و پیوست لوایح بودجه سنواتی به مجلس شورای اسلامی اعلام کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا