دسته‌بندی نشده

سیستم عامل جدید Apple Mac منتشر شد

شرکت Apple بالاخره نسخه جدید سیستم عامل Mac OS X به شماره ۱۰٫۸ که نام Mountain Lion بر روی آن گذاشته، را منتشر کرد.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، در این نسخه جدید، تغییر و تحول خاص و ویژه ای از لحاظ امنیتی و ایمنی سیستم عامل رخ نداده و شرکت Apple تنها با گنجاندن امکانات جذاب و جدید بیشتری در این نسخه جدید، خود را برای رقابت و رویارویی با سیستم عامل جدید Windows 8 که در پاییز امسال منتشر خواهد شد، آماده کرده است.

کاربران ایرانی و به ویژه کاربران Mac علاقه وافری به ارتقاء و به روز رسانی سریع کامپیوترهای Apple خود دارند ولی اگر تا به حال، کامپیوتر خود را به نسخه OS X 10.8 ارتقاء نداده اید، توصیه می کنیم چند هفته ای دست نگه دارید و سپس اقدام به این کار بکنید.

نسخه آزمایشی این سیستم عامل جدید تنها ۱۶ روز قبل از انتشار نسخه اصلی و نهایی، در اختیار تولید کنندگان نرم افزارهای کاربردی و جانبی برای Apple قرار گرفت. لذا طبیعی است که فرصت کافی برای آزمون و اطمینان از سازگاری همه نرم افزارهای کاربردی نبوده است.

همچنین باید توجه داشت که نسخه Mountain Lion یک نسخه کامل از سیستم عامل Mac OS X است و با نصب آن، سیستم عامل جدید کاملاً جایگزین سیستم عامل قبلی می شود. این نسخه جدید یک اصلاحیه و به روز رسانی کوچک و ساده نیست. لذا توصیه می شود، حتماً در یک فرصت مناسب با صبر و حوصله اقدام به ارتقاء سیستم عامل بکنید. قبل از آن نیز حتماً بایگانی کامل تهیه نمایید.

بیشتر از یکسال است که منتظر سیستم عامل جدید Mountain Lion بوده ایم، چند هفته بیشتر صبر کنید تا بتوانید از بسیاری از رویدادهای غیر قابل پیش بینی جلوگیری کنید.

در این مدتی هم که صبر می کنید، می توانید با مراجعه به سایت های پشتیبانی و تالارهای گفتگوی Apple از نظرات و مشکلات کاربران دیگر که دست به ارتقاء سیستم عامل خود زده اند، با خبر شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا