دسته‌بندی نشده

سیگار با فریب لاغری زنان را می فریبد

در حال حاضر صنابع دخانی زنان کشورهای توسعه یافته را هدف جدید خود قرار داده اند و با منظورهای مختلف همچون لاغری و برابری مقابل مردان زنان را به استعمال سیگار تشویق می کنند.

دکتر آذری پور، عضو کمیته سیاستگذاری ستاد اجرایی قانون کنترل دخانیات در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: صنایع دخانی در دنیا ۱:۳ از درآمدهای خود را صرف تبلیغات می کنند تا بتوانند بازار مصرف را نگه دارند در واقع حاضرند از ۳۰ درصد منابع خود بگذرند و در تبلیغات هزینه کنند تا پایداری بازار مصرف خود را تامین کنند.

وی گفت: یکی از گروه های هدف جامعه صنابع دخانی زنان هستند در کشورهای در حال توسعه و کشورهای کم در آمد این تبلیغات شدید است زیرا در کشورهای توسعه یافته استعمال دخانیات به حد  حداکثر میزان تصور چیزی حدود ۲۳ درصد رسیده است در حالی که شیوع استعمال دخانیات  در زنان کشورهای در حال توسعه حدود ۸ تا ۹ درصد است.
آذری پور با بیان اینکه در حال حاضر هدف شرکت های دخانی در کشورهای در حال توسعه است عنوان کرد: مهمترین موضوع در این امر فرهنگ سازی تبلیغات است در واقع صنابع دخانی استعمال سیگار را در زنان نماد برابری با مردان عنوان می کنند که با آموزش و اطلاع رسانی این باور غلط را در جامعه برطرف کرد از طرف دیگر در تبلیغات خود استعمال سیگار را وسیله ای برای حفظ اندام معرفی می کنند
وی ادامه داد: در کشورهای غربی موضوع تناسب اندام با استعمال این سیگارها به دلیل کاهش اشتها بسیار داغ است در حالی که این سیگارها نه تنها باعث کاهش وزن نمی شوند بلکه منجر به بروز بیماری های مختلف و مصرف کنندگان آن می شوند.
 آذری پور با تاکید بر این که تبلیغات در خصوص اثرات لاغری و تناسب اندام و بهانه ای برای سودجویی صنایع دخانی است عنوان کرد:  با آموزش می توان ذهن افراد جامعه به خصوص زنان را در خصوص تبلیغات بی پایه و اساس مصرف دخانیات روشن و آگاه کرد.

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا