دسته‌بندی نشده

شفاف نبودن نارضایتی مشترکان از هزینه استفاده از بسته‌های GPRS ایرانسل

به گفته تعدادی از مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه، از آنجا که ایرانسل تمام شدن بسته‌های اینترنت را برای مشترکانش اطلاع‌رسانی نمی‌کند و پس از آن اقدام به محاسبه هزینه معمول اینترنت می‌کند این موضوع باعث شده تا صورت‌حساب این دسته از این مشترکان بدون اطلاع آنها افزایش یابد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, براساس اعتراضات ارایه شده به این خبرگزاری، موقع فعال‌سازی بسته‌های اینترنت ایرانسل، پیامکی برای مشترک ارسال می‌شود که مهلت استفاده از بسته و کدی که می‌تواند با آن از اعتبار زمانی و حجمی ‌باقی‌مانده از بسته مطلع شود به او اعلام می‌شود.
اما زمانی که مهلت استفاده از بسته به اتمام می‌رسد، پیامکی مبنی بر اعلام اتمام مهلت بسته برای مشترک ارسال نمی‌شود و پس از آن هزینه اینترنت به صورت آزاد با قیمت هر کیلوبایت پنج ریال محاسبه می‌شود.
به این ترتیب اگر مشترک زمان پایان بسته را فراموش کرده باشد، هزینه اینترنت از شارژ مشترک کسر می‌شود و مشترکان این اپراتور که اغلب دارندگان سیم‌کارت‌های اعتباری هستند، با اتمام شارژ متوجه می‌شوند که اینترنت را نه از بسته بلکه به صورت آزاد مصرف کرده‌اند. این در حالی است که در روز فعال‌سازی بسته اینترنت، ایرانسل در پیامکی کد دستوری مربوط به کسب اطلاع از زمان و حجم باقی‌مانده از بسته را به مشترک اعلام‌ می‌کند.
اما تجربه کار با گوشی و اینترنت نشان داده که اغلب مشترکان به کدهای دستوری که اپراتور برای موارد مختلف معرفی می‌کند بی‌توجه‌اند و بی‌آنکه فکر کنند شاید بعدا به آن نیاز داشته باشند، بی‌توجه از آنها صرف نظر می‌کنند.
این روش کار اپراتور که تعداد افراد درگیر با آن کم هم نیست، مورد اعتراض مشترکان واقع شده است. آنها می‌گویند اپراتوری که برای هر کاری از جمله تبلیغ جدیدترین و جزیی‌ترین طرح‌ها و سرویس‌های خود، هر روز پیامک‌های زیادی ارسال می‌کند، چرا ارسال یک پیامک یادآوری اتمام مهلت بسته را دریغ می‌کند تا مشترک با ناآگاهی و بدون رضایت مجبور به پرداخت هزینه اینترنت آزاد شود.

پاسخ ایرانسل
ایرانسل از ابتدای عرضه بسته‌های افزایشی و ترکیبی پیامک، مکالمه و اینترنت خود، امکان مشاهده گزارش لحظه‌ای باقی مانده اعتبار زمانی و حجمی‌ هر بسته را از طریق کدهای دستوری برای مشترکان خود فعال کرده است.
بر این اساس، مشترکان سیم‌کارت‌های دایمی‌ ایرانسل در هر لحظه با شماره‌گیری کد دستوری #۱*۳*۷*۳*۱۳۰* و مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل با شماره‌گیری کد دستوری #۱۰*۱۴۱* از خط ایرانسل خود می‌توانند گزارش لحظه‌ای اعتبار زمانی و حجمی ‌بسته‌های GPRS خود را مشاهده
کنند.
همچنین مشترکان ایرانسل برای اطلاع از طرح تعرفه فعال در حساب خود می‌توانند کد دستوری #۱*۸*۷*۱۴۰* را از خط اعتباری خود و مشترکان اعتباری که طرح تعرفه پیامک پلکانی ایرانسل را فعال کرده‌اند، می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۱۵*۱۴۱* از تعداد پیامک‌های ارسالی و نیز درصد تخفیف خود مطلع شوند.
همچنین ایرانسل سرویس مضاعف اعلام پیامکی پایان اعتبار بسته را نیز به بخش اعظم مشترکان خود عرضه کرده و برای باقی مشترکان نیز به زودی فعال خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا