دسته‌بندی نشده

شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به تخلفات حوزه ICT رسیدگی می‌کند

شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای هر استان، مسئول رسیدگی به شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی در خصوص تخلفات حرفه‌ای، انضباطی و انتظامی در حوزه فاوا است.

خبرگزاری فارس: شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به تخلفات حوزه ICT رسیدگی می‌کند

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, رسیدگی به تخلفات حوزه ICT و شرکت‌های رایانه‌ای وظیفه شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای هر استان است.

براساس ماده ۴۶ آئین‌نامه اجرایی ماده ۱۷ قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه‌ای، شورای انتظامی هر استان، مسئول رسیدگی به شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی در خصوص تخلفات حرفه‌ای، انضباطی و انتظامی در حوزه فاوا است.

شرح انواع تخلفات رایانه‌ای و نحوه رسیدگی به آنها در مواد آئین‌نامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای قرار دارد. شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و بهره‌برداران از خدمات آنها، می‌توانند شکایات خود در زمینه تخلفات رایانه‌ای برای حل و رسیدگی به شورای انتظامی ارائه کنند.

گستردگی فعالیت شورای انتظامی از حل اختلاف و داوری، تا صدور رای با ضمانت اجرایی را شامل می‌شود. طبق اساس‌نامه سازمان و اختیاراتی که به شورای انتظامی داده شده، جهت‌گیری این شورا شامل حل اختلاف و هدایت طرفین در مراحل اولیه، تا صدور رای در موارد ضروری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا