دسته‌بندی نشده

طرح تعويض اپراتور بدون تغيير سيم کارت به زودي

شبکه خبری دولت الکترونیک – رئيس پژوهشکده علوم و فناوري‌هاي نوينICT با بيان نارضايتي مردم از کيفيت اپراتورها اظهار کرد: وزارت ارتباطات برنامه‌هاي بسيار توجيه‌کننده‌اي براي افزايش بازار رقابتي بين اپراتورهاي موبايلي را دارد. 
محمود فردوسي زاده رئيس پژوهشکده علوم و فناوري‌هاي نوينICT در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري موج، در ارتباط با عدم رضايت مردم از کيفيت شبکه‌هاي موبايلي در کشور گفت: تنها مساله اي که مي‌تواند به افزايش کيفيت کمک کند رقابت بين اپراتورها است و تا زماني که اين رقابت به اوج خود نرسد شاهد هيچ بازخوردي از شبکه‌هاي موبايلي نخواهيم بود.
فردوسي زاده با اشاره به طرح‌هاي وزارت ارتباطات در خصوص افزايش کيفيت شبکه‌هاي موبايلي توضيح داد: يکي از پروژه‌هايي که سازمان تنظيم مقررات براي اجراي اين مشکلات برنامه‌ريزي کرده و در دست اجرا است پروژه MNP است اين پروژه که براي ترابرد پذيري شماره‌هاي موبايل است که در آينده بسيار به رضايت مشترکين کمک خواهد کرد.
وي درباره اين پروژه توضيح داد: اين پروژه که با دقت لازم به تصويب رسيده است و با کمک مسوولان به اجرا خواهد رسيد به اين صورت به مشترکين اپراتورهاي بي‌کيفيت کمک خواهد کرد که، اگر شخصي از اپراتوري ناراضي باشد با توجه به تکميل اين پروژه مي‌تواند با تغيير اپراتور سيم‌کارت به آن کيفيتي که مي‌خواهد دسترسي پيدا کند.
رئيس پژوهشکده ارتباطات در پاسخ به اين سؤال که چگونه اين تعويض اپراتور انجام خواهد شد گفت: اين تعويض اپراتور بدون تغيير شماره سيم‌کارت يا شخص حقيقي اعمال مي‌شود و مدت‌زمان کوتاهي هم براي اين تعويض لازم است و مشکلات در لحظه‌اي براي يک مشترک حل مي‌شود.
فردوسي زاده درباره فوايد اين طرح خاطرنشان کرد: همان‌طور که مي‌دانيد افراد با نارضايتي که از اپراتورها دارند اقدام به خريد سيم‌کارت بعدي از اپراتوري ديگر مي‌کنند و اين اقدام يعني جلوگيري از انباشت سيم‌کارت‌هاي بدون استفاده و در ادامه کاهش هزينه براي توليد سيم‌کارت اپراتورها را هم در پي خواهد داشت.
وي ادامه داد: اين برنامه به اين منظور نخواهد بود که سخت‌افزارهاي اپراتورها مشکلي ندارند، اما با اين رويکرد اپراتورها مجبور خواهند بود تا براي عدم عقب‌ماندگي در رقابت به افزايش کيفيت خود و حتي تغيير سخت‌افزارهاي خود دست بزنند.
رئيس پژوهشکده ارتباطات در پايان عنوان کرد: طرح‌هاي اين‌چنيني که در زمان اجرايي شدن درآمدهاي اپراتورها را هم با چالش رو به رو مي‌کند مي‌تواند اثر مطلوبي بر رضايت مشترکين بگذارد پس بايد بازار رقابتي را دولت با اجرايي کردن اين طرح‌هاي نوين به وجود بياورد.

منبع: موج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا