دسته‌بندی نشده

طرح های دولت برای مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات

طرح های ITعلی حکیم‌جوادی رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور سخنران اصلی همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات بود که به همت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و مشارکت دانشگاه شهید بهشتی، سازمان فناوری اطلاعات و انجمن انفورماتیک برگزار شد.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، علی حکیم‌جوادی رییس سازمان فناوری اطلاعات در نخستین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات رسیدن به ایران الکترونیک را تا پایان سال ۹۴ قابل تحقق دانست. وی افزود: در طرح جامع ICT کشور در پنج ساله نخست طرح E:Iran را داریم که با استفاده از ابزار‌های IT کشور می‌توانیم تا سال ۹۴ به آن دست یابیم.

وی افزود: بحث بعدی مربوط به پنج ساله دوم می‌شود که یکپارچه‌سازی جزایر IT درون هر وزارت‌خانه است که در آن باید به عناصر و تعامل این عناصر در دولت الکترونیک و پیاده‌سازی خدمات الکترونیک توجه بیشتری نشان داد.

حکیم جوادی به اهمیت راهبری و فناوری اطلاعات اشاره و گفت: بدون تبیین این مفهوم و توجیه اقتصادی آن نمی‌توان ساماندهی کلانی در این زمینه انجام داد، نیازمند این هستیم که نگاه مدیران کلان را نسبت به ابزار‌های IT تغییر دهیم.

رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت:ICT Master Plan برنامه دیگر سازمان فناوری اطلاعات است که هدف آن ایجاد یکپارچگی فناوری اطلاعات هر استان و هماهنگی با چشم‌انداز استان است که تحقق این برنامه تنها وقتی است که شرکت‌های مشاوره دانش‌بنیادی شکل بگیرند و بتوان از همکاری آنان استفاده کرد.

حکیم‌جوادی همچنین از تشکیل آزمایشگاه‌هایی برای طراحی و تعیین استاندارد‌ها خبر داد و گفت: یک چارچوبی در قالب آزمایشگاهی و با همکاری دانشگاه شهید بهشتی تشکیل شده است که وظیفه تدوین تخصصی استاندارد‌ها را بر عهده دارد که بررسی‌های اساسی انجام شده و استاندارد‌ها ابلاغ شده است.

وی به اهمیت حسابرسی در زمینه پروژه‌های IT اشاره کرد و گفت: در ذیل کارگروه مدیریت فاوای کشور کمیته‌ حسابرسی و مدیریت IT کشور تشکیل شده است. وی از برگزاری همایش‌هایی با موضوع راهبری و مدیریت فناوری کشور ابراز رضایت کرد و آن را فرصتی برای بهینه‌سازی در حوزه حسابرسی و مدیریت IT کشور دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا