دسته‌بندی نشده

عرضه سیستم‌عامل واحد برای رایانه‌های رومیزی و موبایلی

نخستین نسخه از سیستم‌عامل Ubuntu برای دستگاه‌های موبایلی با هسته مرکزی ارایه شد و این نسخه از سیستم‌عامل به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند به صورت همزمان روی رایانه‌های رومیزی و گوشی‌های هوشمند استفاده شود.

خبرگزاری فارس: عرضه سیستم‌عامل واحد برای رایانه‌های رومیزی و موبایلی
 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, شرکت Canonical نسخه جدید سیستم عامل خود موسوم به Ubuntu 13.10 را به گونه‌ای روانه بازار کرد که از آن می‌توان به صورت همزمان روی رایانه‌های رومیزی و گوشی‌های هوشمند استفاده کرد.

نخستین نسخه از سیستم‌عامل Ubuntu برای دستگاه‌های موبایلی هسته مرکزی سیستم‌عامل را ارایه کرد و رابط کاربری موبایلی باید برای به کارگیری همه قابلیت‌های آن مورد استفاده قرار می‌گرفت.

“ریک اسپنسر”( Rick Spencer) که مدیریت گروه مهندسی نسخه‌های کاربری Ubuntu را برعهده دارد گفت: «این یک اقدام قابل ملاحله در تاریخ فعالیت‌های Ubuntu محسوب می‌شود. سیستم‌عامل Ubuntu هم‌اکنون روی دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر پردازنده ARM و سرورهای مدرن HP Moonshot ARM مورد استفاده قرار می‌گیرد و تمام قابلیت‌های پلتفورم‌های x86 را به طور کامل ارایه می‌دهد».

شرکت Canonical اعلام کرد که هم‌اکنون همکاری‌هایی را با شرکای خود آغاز کرده است تا به موجب آن در سال ۲۰۱۴ میلادی گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل Ubuntu را روانه بازار کند. البته باید گفت که همکاری‌های اخیر این مرکز برای ساخت تلفن‌های همراه مبتنی بر این سیستم‌عامل به دلیل پایین بودن سطح درخواست بازار با موفقیتی روبرو نشده است.

“مارک شاتلورث”( Mark Shuttleworth) موسس بخش Ubuntu در شرکت Canonical گفت: «ما به واسطه فعالیت طراحان و همکاری‌های قابل ملاحظه برای پذیرش اولیه سیستم‌عامل Ubuntu موفق شدیم یک محصول متفاوت را برای کاربران ارایه دهیم: یک چاچوب ویژه مخصوص رابط کاربری که می‌تواند روی انواع سیستم‌های رایانه‌ای شخصی مورد استفاده قرار گیرد».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا